דכאון | טיפול פסיכולוגי

 
 
חיפוש בגוגל
כל מה שחיפשת על כדורעף
 

 

סינמטק | חשמלאי

 

 

אתיופיה | אתרי הכרויות

 

 

שירים חינם | צלמים מקצועיים

 
 

משחקים און ליין | צחוק מעבודה

 

 

  2375 מילים על אליעזר כגן

 

מאת אלישע שוחט - יולי 2009

את צמד המילים 'הצ'לן המעופף', מצאתי בארכיון הפרטי של אליעזר כגן (יליד במעפיל, 14.8.1958), סוג של אגדת כדורעף בינלאומית וישראלית (מחזיק עד היום בשיא ההופעות של נבחרת ישראל) וצ'לן מחונן.
שנים אחרי שהכותרת הזו נצרבה אצלי הצלחתי לאתר אותו דרך חברת החשמל. לייזר כגן, אותו

 יצא לי להכיר לאחרונה עובד בתחנת הכוח אורות רבין במחלקת אחזקה חשמלית מזה 17 שנים.

 עד היום הוא חי ונושם כדורעף (משחק ומאמן בקבוצת מכבי חדרה), מפיק צלילים מופלאים בצ'לו ובשעות הפנאי שלו מסייע לכדורעפן מפורסם (סרגי קוחטין שמו) שהידרדר לסמים.
כדי לגעת ברגעי התהילה הבלתי נתפסים שלו, חתכתי למושב אומץ (ראשי תיבות של ארגון משוחררי צה"ל, נוסד בשנת 1949, 13 ק"מ צפונית מזרחית לנתניה) שם הוא מתגורר כיום עם ענת ושני צאצאים: אלמוג (ילד פלא בכדורגל) ולוטם.

 

צילום: ארכיון - 1977
 
 

למה דווקא כדורעף
לא מפתיע למי שנולד וגדל בקיבוץ המעפיל, שנחשב ליצואן הכדורעף מס' 1 בארץ, אף שמספר החברים בקיבוץ מעולם לא עלה על 600. קבוצת הפועל המעפיל, למי שאינו יודע, נחשבה פעם למעצמת הכדורעף מס' 1 בארץ (בדומה למכבי ת"א בכדורסל) והיא גם מחזיקה ב – 26 תארים (14 אליפויות, 12 גביעי מדינה), יותר מכל קבוצה אחרת בארץ. שנים היא סיפקה את מרבית השחקנים שכיכבו בליגה ובנבחרת הלאומית.

ברוך בירנבוים, שחקן עבר של הנבחרת וקבוצת הפועל עין המפרץ אמר שלהצלחות הקיבוצים, בתחום הכדורעף בישראל אפשר לעשות עבודת דוקטורט מאחר והכישרונות הרבים שצמחו ברדיוס המרחבי של הקיבוצים מהווים עד היום תופעה מאוד ייחודית.

דוד כפרי שחקן ומאמן עבר של נבחרת ישראל תמצת באלה המילים: "לקיבוצי השומר הצעיר הגיעו עולים חדשים ממזרח ומרכז אירופה עם מטען תרבותי ואידיאולוגי וזה כלל מוסיקה, עבודה לימודים וספורט כדרך של חיים: "נפש בריאה בגוף בריא". התובנה הזו תפסה מקום מרכזי בקיבוצי השומר הצעיר. גם לקבוצת הפועל המעפיל היה את זה מאחר והעולים החדשים ששיחקו כדורעף במזרח אירופה הנחילו את הידע הרב שרכשו לעצמם לחברים בקיבוץ. אשר על כן התפתח בקיבוצים (שהיו משק סגור, מעין פנימיות) כדורעף ברמה גבוהה מאוד.
נמצא שמשחק הכדורעף המהנה והמאתגר - התאים מאוד לאופיים החברותי של חברי הקיבוץ.

 

המוטיבציה להצלחה הפכה לגאוות יחידה עובדה שבשנות החמישים והשישים כמעט וכל הקבוצות ששיחקו בליגה הבכירה של ישראל הורכבו מקיבוצי השומר הצעיר. היו כמובן קבוצות שבלטו יותר כמו הפועל עין שמר, הפועל בית זרע. ואחר כך השליטה עברה לקבוצת הפועל המעפיל שרשמה שרשרת של אליפויות וגביעים שהפכו למסורת ולשאיפה למצוינות מתמשכת".

על התפתחות הענף בקיבוצים, תמצית דבריו של עמנואל גיל: "בהפועל חיפשו ענף ספורט לעיסוק בערבים. גילו את ביצת קולומבוס: מגרשים עם תאורה. חיפשו ענפים המאפשרים פעילות על מגרש קטן, הוצאות מועטות ומדריכים בלתי מקצועיים. הכדורעף ענה על קריטריונים אלה... מאחר והענף הזה אינו כרוך בהוצאות רבות ומאפשר פעילות כמעט בכל מצב. המגרש המואר הראשון היה בקיבוץ תל יוסף וכך התפשטה התנועה לשאר הקיבוצים".

במצב עניינים זה, אין פלא שמיטב המוחות והכוחות של הכדורעף הישראלי זלגו לקיבוץ המעפיל, כדי להניח יד ולנתב את הכישרון החדש שהפציע וסומן כבר בגיל 12, כתקווה הגדולה של ישראל וכיורש של דוד בר נצר האגדי. ארבע שנים לאחר מכן התעופף לנבחרת הנוער של ישראל. המימדים הפיזיים המרשימים בהן ניחן התפתחו למוטת ידיים מדהימה של 2.00 מטרים (גובהו 1.90מ'). הכישורים של פוטנציאל הכדורעף המבטיח תפסו תאוצה (בעזרת מוטיבציה גבוהה) ועשו אותו למנחית מצוין, אחד הגדולים שהיו כאן. בגיל 19 נצפה מנחית עבור נבחרת ישראל, שם סגר 12 שנות משחק (משנת 1977 עד 1989) עם מספר שיא של הופעות, 120, תוך שהוא מנתץ בדרכו את שיא ההופעות הקודם (119) שהיה רשום על שמם של המעופפים דוד ברנצר, אף הוא יוצא המעפיל ומאיר כץ.

 


צילום: אלישע שוחט

 

הקריירה המפוארת שלו נסקה לאיטליה שם שיחק כמקצוען במשך עונה אחת במדינה הנחשבת למובילה בעולם. בקבוצת ואלי זאבן עם המאמן ראסמו סאלם (250 משחקים בנבחרת איטליה) הצליח בגדול ונבחר לזר המצטיין של הקבוצה ששיחקה בליגה השניה שנקראה "סריה A2" (בדומה לכדורסל האיטלקי, גם כאן השיטה מייעדת לשתי הראשונות של הליגה השניה מקום במשחקי הפליי אוף באליפות איטליה), לא לפני שאת נסיעתו השאיר להחלטת חברי הקיבוץ שאישרו את העזיבה לאחר דיון סוער (רוב של שני שליש), ועם התחייבות לחזור לאחר שנה "כדי לקדם את הכדורעף המקומי". כגן שנחת באיטליה הצליח להשתלב היטב ולהפוך לסיפור הצלחה מרשים. לייזר: "להגיע מהליגה החובבנית של אז למקצוענות זה קפיצת מדרגה עבורי. התאמנו פעמיים ביום, וכל אימון נמשך כשלוש שעות. למדתי יותר מדבר אחד או שניים. למדתי איך לוקחים קבלה עילית, קבלה תחתית, היו לנו אימונים טקטיים, חדרי כושר, הרמת משקולות. בקיצור זה היה כדורעף מסוג אחר".

 
 

קברניטי הקבוצה האיטלקית בנו עליו לעונה נוספת, רק שבאותה תקופה, ללייזר לא היו לבטים, והוא חזר אך ורק בגלל מניעים של מצפון ואידיאולוגיה. לדוד כפרי (שחקן ומאמן עבר של נבחרת ישראל) יצא להכיר את סגולותיו המקצועיות של כגן שאסף 11 תארים (5 אליפויות, 4 גביעי מדינה): "הפועל המעפיל ייצרה שחקני כדורעף מוכשרים ברמות גבוהות. דוד בר נצר היה בדור הנפילים הראשון. אליעזר כגן היה בדור השלישי. כגן ייצג את התרבות הזו ששילבה מוסיקה וספורט וזה ייחד אותו מעל כולם. צ'לן מבריק ושחקן כדורעף יוצא מהכלל. שחקן עם טמפרמנט מצוין. מנחית ברמה מאוד גבוהה עם יכולת אתלטית מרשימה, אינטליגנציה והבנת משחק. בשלב מסוים קיבל חוזה באיטליה, והיה שחקן מוביל בנבחרת כגן: "התנאים האובייקטיביים בארץ לא אפשרו אימונים רציניים. כל הזמן רצים לעבודה, ללימודים לסידורים וכדומה. כשנסעתי לאיטליה הפועל המעפיל לא נוצחה בשלוש שנים, אף שהאימון בארץ נמשך כשעה וחצי וזה היה בתקופה שהכדורעף כאן היה חובבני. באיטליה, לעומת זאת, הספונסרים דאגו למגורים ולעניינים אחרים. שם אתה עושה כדורעף נטו. והתוכניות ממוקדות וברורות. באופן אישי נהגתי במהלך האימון להנחית מאות כדורים תוך אימון בקצב רצחני. פשוט מיציתי מעצמי את כל שיכולתי"
כגן: "לא פשוט להחזיק היום קבוצה בליגה קל וחומר לקיבוץ אחד. החברים מעדיפים שדרוג ברמת החיים על השקעה בכדורעף, הכישרונות המעטים פונים לקבוצות העירוניות והתוצאה – נסיגה גדולה של הכדורעף בקיבוצים".

משחקים בלתי נשכחים בקבוצת הפועל המעפיל
כללי המשחק השתנו לעומת העבר. היום מביאים שחקנים זרים ולא שחקנים תוצרת בית. והכסף קובע. אבל פעם זה היה אחרת. שחקני בית נשארו באותה קבוצה ולא החליפו קבוצות חדשות לבקרים. אבל אז הייתה הרגשה של שיוך ושל ייחודיות. והתארים אתגרו אותנו.
אני זוכר את זה שהמשחקים של המעפיל שודרו ישירות ברשת המקומית. "עדשה מקומית" קראו לזה. המגרש הביתי שלנו היה מפוצץ בצופים. האהדה לקבוצה חצתה גבולות ולמשחקי הקבוצה בגביע אירופה היו מגיעים מכל המרחב מזיכרון ועד שפיים".
"את משחק האליפות של הפועל המעפיל והפועל קרית אתא בעונת 79/80 אי אפשר לשכוח. לאחר פיגור של 0 – 2 במערכות (11 – 15, 13 – 15), 2 – 8 במערכה השלישית, חזרנו למשחק. הצלחנו לנצח את כל שלושת המערכות הבאות 15 – 11, 15 – 11 כולל 17 – 15 באחרונה, ניצחון שהעניק לנו את האליפות המתוקה מכולן".
תמצית הכתבה של 'חדשות הספורט' (אשר גולדשלגר) למחרת המשחק: "מערכה אחת חסרה לקבוצת הפועל המעפיל כדי לזכות בתואר האליפות אחר הפסקה של תשע שנים, מאז ימיו הגדולים של דוד ברנצר... למעשה נחרץ גורל האליפות במדרשת רופין במשחק העונה בכדורעף, בין המוליכה קבוצת הפועל המעפיל ויריבתה המושבעת, קבוצת הפועל קריית אתא, שבאה עם הרבה יומרות אך בסיום נאלצה לחזור בידיים ריקות.
45 דקות מפתיחת המשחק עמדה הפועל קרית אתא על סף ניצחון חלק כאשר ניצחה בשתי המערכות הראשונות והוליכה בשלישית 2:8. גם ותיקי קבוץ המעפיל שבאו בהמוניהם לעודד את שחקניהם הרימו ידיים שכן מה עוד נותר לעשות במצב כזה.
לא כך חשבו אליעזר כגן (יורשו של דוד בר נצר במהעפיל?), אבישי קרפובסקי (ותיק, אמוציונלי ומלא התלהבות), מאיר גולן וחבריהם שהתאוששו, הפכו את הקערה על פיה והוליכו 8:10 וניצחו 11:15.
לפתע שוב התרוממו השלטים של קיבוץ המעפיל, המכתירים את קבוצתם לאלופה. לפתע נראו זקנים וצעירים מעודדים את קבוצתם. בעצם, כל התמונה על המגרש השתנתה.
דומה שנקודת השבירה של קרית אתא היתה במערכה השלישית כאשר הוליכה 2:8. מנהל הקבוצה והאיש הכל יכול במועדון, משה אלפיה אמר לי: "פתחנו בצורה רצחנית. אני מאוד פוחד שלא נחזיק מעמד בקצב הזה". פייגנבוים התעייף והיה זקוק למנוחה, כגן (זאב) איבד את האיזון בידיו... אחרים החלו להרביץ' את הכדור על הרשת... אבל את כדורעפני המעפיל שנכנסו להילוך גבוה, לא עניין כושרם הגופני של עמיתיהם בקריית אתא.

 
 
אליעזר כגן בן ה – 20 החל להלום במעופפי קרית אתא וגם מאיר גולן, עופר ניר והצעיר מודי רובינשטיין, לא קטלו קנים. המערכה הרביעית הסתיימה בניצחון המעפיל 11:15 והביאה לשוויון מערכות 2:2. פה הופנו כל הזרקורים לעבר המערכה החמישית והגורלית.

לחץ של המעפיל העניק לקבוצה יתרון 4:12, אבל קרית אתא בניסיון נואש לתקן את המצב, הצליחה להקטין ל – 13:10. מעטים העניקו סיכוי לקרית אתא, אבל גם כאן נותרו ההערכות בגדר תחזיות בלבד. קרית אתא הצליחה להשוות ל – 13:13 ולהוליך 13:14... הדרמה נמשכה. המעפיל השווה ל – 14:14 וזאב כגן הותיק קבע 14:15. מחנה קרית אתא צהל מוקדם מידי שכן אליעזר כגן וחבריו דאגו להשוות ל – 15:15 ולנצח בסיום 15:17 באחת מהצגות הכדורעף הגדולים שנראו בשנים האחרונות בישראל".

משחקים בלתי נשכחים עם הנבחרת
כגן, על המשחקים הזכורים בזירה הבינארצית: "יש זיכרונות מהימים ששיחקתי בנבחרת הנוער. (המדובר באליפות אירופה 75', מקום 11 לנבחרת באליפות אירופה ששוחקה בגרמניה עם מאזן של ניצחון אחד, על גרמניה לעומת 6 הפסדים – א.ש.), ובהמשך היו משחקים גם עם הנבחרת הבוגרת. קרבות שקולים ודרמטיים במיוחד נגד הטורקים. את הדנים תמיד ניצחנו ולנבחרות מהגוש המזרחי הפסדנו. היום יש התקדמות גדולה אצל המדינות המערביות והפער נסגר. הנבחרת שלנו רשמה ניצחונות היסטוריים על הולנד (אפריל 79' בשטוקהולם, 3 – 2 טורניר האביב), על ספרד (3 – 2, טורניר מרובע בדיסלדורף), ועל שבדיה שנחשבה אז לחזקה מאוד. ניצחנו אותה 3 – 1 וזה היה במסגרת טורניר האביב".
עלעול בדפי ההיסטוריה העלה שהניצחון המפתיע ההוא היה באתונה וסייע לישראל לתפוס את המקום השישי בטורניר. חדשות הספורט, למחרת המפגש ששוחק בשנת 1982: "המשחק בין ישראל ושבדיה היה מרתק והתעלה לרמה גבוהה. במערכה הראשונה גילו השבדים שהיו מועמדים לזכות יחד עם הולנד ויוון בבכורה, יכולת מעולה וניצחו 6:15. המערכה השניה היתה סוערת. הישראלים הוליכו 7:14, השוודים השוו ל – 14:14. המתח הגיע לשיאו. שחקני הספסל הישראלי מחו נגד השופט היוני שהתנכל לנבחרתנו. במצב של שוויון הנחיתו השבדים. הכדור לא עבר את הרשת, אך השופט הורה להמשיך. השבדים שגו והישראלים זכו לנקודה 14:15.

מנהל הנבחרת הישראלית איתן הוד פרץ לעבר השופט ששלף לעברו כרטיס אדום והורה להרחיקו מהמגרש. השוטרים היוונים הצליחו להרגיעו. השבדים תבעו להעביר להם את הכדור, אולם השופט היווני סירב וישראל ניצחה 14:16. יו"ר ההתאחדות השבדית סוונסון ירד ותבע לחדש את המשחק מאחר ששליפת כרטיס אדום מחייבת העברת כדור. המארגנים היוונים הודיעו כי המערכה נסתיימה ולא קיבלו את ערעורו.

במערכה השלישית הוליכו הישראלים 0:3. השבדים הפכו ל – 3:5. משחק מצוין של אורי חבר החזיר את היתרון לשחקנינו – 8:9. במצב של 12:12 ואלדד שלם חסימות טובות וישראל ניצחה 13:15. השבדים נשברו במערכה הרביעית. ישראל הוליכה 0:4, 4:7 וניצחה 5:15. הנבחרת הישראלית נוהלה בתבונה ע"י מאמנה אבי הולצמן. והצטיינו בה. אביטל זלינגר, אליעזר כגן, אלדד שלם, דני אורן, רז בורר, אוסוולדו אוטין והטוב מגרש היה אורי חבר".
 


צילום: אלישע שוחט

 

למה דווקא צ'לו
כגן, בוגר האקדמיה למוסיקה (אוניברסיטת ת"א). היה בזמנו הדבר הבא במוסיקה הקלאסית הישראלית. צ'לן מבוקש שניגן בתזמורות שהורכבו משלישיות ומרביעיות קאמריות, וגם של חלטורות שלוו לעיתים בזמרים / זמרות ידועים. החיבור לכלי הענק הזה התחיל בגיל 11 הרבה בזכות אחיותיו המוזיקליות שניגנו על פסנתר וויולה, ובגלל ש"בכלי העדין הזה עדיין לא ניגנו בבית..."
לאחר 4 שנות נגינה אצל הצ'לן פרופסור עוזי ויזל (גם הוא היה פעם שחקן נבחרת ישראל בכדורעף אבל בשנת 1952. ויזל גם השתלם אצל הצ'לן הספרדי הידוען פבלו קאזאלס).

בגיל 12 הצטרף לתזמורת הקשתנים של בני הקיבוצים קודם שניגן עבור התזמורת הקאמרית של הקיבוצים. מאוחר יותר הקים עם חברי גן שמואל יהודית (פסנתר) ועמיחי (כינור) שלישיה שרשמה המון הופעות בארץ.
את לימודיו האקדמיים עשה גם בבי"ס למוסיקה אצל פארולי מהרביעיה האיטלקית המפורסמת ואצל בלדובינו מהשלישיה האיטלקית בפיזולי אשר בפירנציה.
הצלחתו המקצועית כנגן הזניקו אותו לסבב הופעות גם מעבר לים, עניין שגרם לפגיעה גם בקבוצת הכדורעף של הקיבוץ. ערב כל נסיעה בענייני מוסיקה (עליה לא ויתר מעולם מאחר והחיים התובעניים של נגן ששואף להתקדם סובבים סביב נגינה, קונצרטים ונסיעות בעולם) היו החברים מתאספים להצבעה. ופעם אחת משביקש לצאת לארה"ב עם תזמורת הקיבוצים, לא מעט התנגדו. ואמנם הפועל המעפיל, איבדה זמנית את מקומה הראשון בליגה בגלל היעדרותו משישה משחקים. לארה"ב הגיע לסדרה של 26 קונצרטים, לא פחות, בפרק זמן של שישה שבועות. כגן, אחד הכישרונות שקמו גם למוסיקה הישראלית הוזמן לא אחת גם לערבי ראיונות עם רפרטואר שכלל נגינת סונטות של באך וסיפורים מעולם הכדורעף האיטלקי אותו יצא לו להכיר מקרוב.
גם בנסיעותיו לחו"ל עם נבחרת הכדורעף לא שכח את הצ'לו. במהלך משחקי הנבחרת בהולנד למשל הוזמן לנגן בבית המלון בו התארחה הנבחרת. המון שעות הוא הקדיש לצ'לו. מדי יום נהג לנגן בין ארבע לחמש שעות גם לאחר אימון כדורעף. לעיתים קרובות ניגן לתוך הלילה, לאחר חצות.
"בשבילי הנגינה היא סוג של התעלות וניתוק מן העולם, הרגשת יופי ושוני בשפת הצלילים", אמר.

בית הילדים בקיבוץ
לנגן הצ'לו ולשחקן הכדורעף בליגה ובנבחרת – היתה מחויבות, כחבר קיבוץ, לעבודה. לא פשוט לאחד כמו כגן, עם הלו"ז הצפוף שכלל הרבה שעות אימונים. מה עושים? נכנסים לבית המטפלים בקיבוץ והופכים למטפל הזכר הראשון בקיבוץ.
תופעה נדירה גם בקיבוצים שחתרו לשוויון. ללייזר שקפץ על המציאה היה את זה. ידע לטפל בפעוטות, לעיתים סיפר להם על חוויותיו כשחקן כדורעף ומאידך גם ניגן להם. הרבה בזכות היותו שחקן כדורעף מפורסם. מס' 1 בארץ וידע מוסיקלי מצוין.
אליעזר: "יצא לי לשחק נגד כדורעפן זר מצטיין שהגיע לארץ. זכרתי אותו מצוין וגם סיפור הידרדרותו לסמים נגע לליבי. הכוכב שהיה להומלס. חי ברחוב, ישן על הספסל, חי עם נרקומנים. ולכן החלטתי לעזור לו... ולחלץ אותו ממצבו העגום. חברי ואני לקחנו אותו לטיפול של גמילה למשך חודש בטמרה.
בתחילה הכל נראה ורוד והוא החזיק מעמד, קודם שנשבר וזה לא מפתיע מאחר ואחוזי ההצלחה בטיפול עומדים על כ – 3 בלבד. ארגנתי לו דירה של 100 מ' בשכירות... צרפתי אותו למכבי חדרה (ושם הוא גם תרם לקבוצה בצורה מקצועית), עכשיו הוא נמצא בתהליך גמילה ממושך יותר. אשתי ואני הפכנו למאמצים שלו: גייסנו עבורו כספים, חלקם מימנו בעצמנו, לצורך טיפול ארוך יותר באילנות".

 

משחקי  לייזר כגן בעונה הרגילה של הליגה הלאומית בכדורעף

עונה

קבוצה

מקום

ניצחונות

הפסדים

תארים  / הישגים

1973/74

הפועל המעפיל

9

4

4

 

1974/75

הפועל המעפיל

2

17

7

סגנית לאלופה

1975/76

הפועל המעפיל

4

15

7

 

1976/77

הפועל המעפיל

2

18

2

סגנית לאלופה

1977/78

הפועל המעפיל

3

17

5

גביע המדינה

1978/79

הפועל המעפיל

2

20

2

סגנית האלופה

1979/80

הפועל המעפיל

1

15

5

אליפות וגמר גביע

1980/81

הפועל המעפיל

1

18

0

דאבל

1981/82

הפועל המעפיל

2

18

4

סגנית האלופה

1982/83

הפועל המעפיל

1

20

2

אליפות

1983/84

הפועל המעפיל

1

22

0

דאבל

1984/85

הפועל המעפיל

1

22

0

דאבל

1985/86

ואלי זאבן פירנצה

 

 

 

ליגה   A2 (22 משחקים)

1986/87

הפועל המעפיל

1*

19

3

* שנייה בפליאוף וגמר גביע

1987/88

הפועל רמת אביב

6*

13

9

* 6 בפלי אוף

1988/89

הפועל רמת אביב

3

16

4

* 4 בפלי אוף

1989/90

מכבי פתח תקוה

6*

10

12

* 4 בפליאוף

1990/91

הפועל המעפיל עירון

5

11

9

 

1991/92

הפועל המעפיל עירון

6

11

9

 

1992/93

הפועל תל אביב

7

9

11

 

1993/94

הפועל העוגן

 

 

 

ליגה שנייה

 

 
 
 

 

לחץ כאן להשתתף בפורום

 

        רוצה לקבל עדכונים ?

הרשם לקבלת עדכונים מהאתר לחץ כאן

 

טיפול זוגי | בגרות במתמטיקה

 

 

משחקי בנות | משחקים ברשת

 

 

בגרות במתמטיקה | קולנוע

 

 

קייטנה | הורדה ישירה

 

 

 | משחקי איפור

 

 

אתר הנצחה | מקלחון פינתי

 

 

סקסולוג | חרדות

 

 
 

 

חדשות כדורעף | כדורעף ישראלי | כדורעף עולמי | הכל על כדורעף | גלריה כדורעף | כדורעף חופים | קישורים | דרושים | אודות האתר | פורום כדורעף | מפת האתר

האתר עוצב ונבנה ע"י "מחשבים נקודה" בניית אתרים, קידום אתרים ואחסון אתרים 2008 © 2007 כל הזכויות שמורות לאתר "אוהבים כדורעף"