קפה לעסקים
 

        פסיכולוגיה של הכדורעף

רבים מאיתנו כבולים בדפוסי פעולה שאינם אפקטיביים עוד עבורנו. פסיכולוגים יודעים ללמד אותך להשתחרר מהרגלים לא מועילים, ובאמצעות טיפול פסיכולוגי ממקוד לעשות היטב את מה שעדיין איננו יודעים לעשות. דיכאון או חרדה הם בעיות מוכרות של פסיכולוג יודע לטפל בהם ביעילות.
אפשר להתחיל קודם לקבל רק
ייעוץ פסיכולוגי ראשוני ומיד יהיה ניתן לראות תוצאות פוזיטיביות.

 
מורה פרטי
 
 
שפיכה מוקדמת
 
 
סרי לנקה למטייל
 
 
סרטי קומדיה
 
 
מורה פרטי למתמטיקה
 
מצגת
 
 

  התפוח לא עף רחוק מהעץ – אביטל זלינגר

 

כתבה ותמונות: מכון וינגייט–הכשרת מדריכים ומאמנים בספורט - 14.08.08

אביטל זלינגר, מאמן נבחרת הולנד נשים בכדורעף, שנמנית עם עשר הקבוצות הטובות בעולם, התארח עם קבוצתו במחנה אימון בווינגייט. למרבה ההפתעה תנאי האימון בווינגייט מעוררים את קנאתו. ריאיון עם אביטל זלינגר, בנו של מאמן נבחרת ישראל בכדורעף, אריה זלינג.

הנבחרת ההולנדית שהתה בישראל בין ה־18 ובין ה־21 באוגוסט. הייתה זו הזדמנות מצוינת לנבחרת ישראל לצבור ניסיון מול נבחרת חזקה שנמנית עם צמרת הכדורעף העולמי. במהלך מחנה האימונים התקיימו אימונים משותפים ומשחקי אימון בין נבחרת ישראל לנבחרת הולנד – "זלינגר & זלינגר". 

ש: ספר מעט על ענף הכדורעף בהולנד
ת: "בהולנד יש הרבה מאוד מועדונים, מאות מועדונים, ובכל מועדון יש המון קבוצות: נוער, ילדים, בוגרים  –בנים, בנות. לא לכולם יש קבוצה בליגה הלאומית, חלקם ישחקו ברמה המקומית או אפילו ברמה של ליגה למקומות עבודה כפי שהיה פה בעבר בישראל. הילדים בהולנד מתחילים לשחק כדורעף בגיל 7 או 8, בסגנון משחק של תפיסת הכדור והעברתו, המותאם לשחקנים ולשחקניות בגיל הצעיר, כשאין להם עדיין את הכוח לשחק את המשחק הקשה הזה. ברגע שזה עולה לרמות היותר גבוהות, התאחדות הכדורעף ארגנה מרכזי אימון, שבהם מתאספים הכישרונות של המדינה ומקבלים אימונים נוספים מהמאמנים של ההתאחדות".


 

ש: לאיזו חשיפה זוכה ענף הכדורעף בהולנד מבחינת קהל ותקשורת?
ת: בערים הגדולות פחות, שם התחרות היא קשה, בין הכדורגל של אייקס, הסרטים התיאטרון והקונצרטים, אפשרות הבחירה היא אדירה. לעומת זאת בצפון ובמזרח, באזורים היותר כפריים – באזור שיש בו קבוצת צמרת, שם האולמות מלאים 1,500-800 צופים תלוי בהצלחה של המועדון, זה בליגה, ובמשחקים בינלאומיים 3,500-3,000 צופים".

ש: איך המתקנים לכדורעף בהולנד?
ת:
"יש כמה מתקנים אזוריים שהם בהחלט בעלי רמה, כמו באמסטרדם וברוטרדם,  אבל הקלאבים לא משחקים שם, הם משחקים באולמות הולנדיים טיפוסיים – קטנים, עם המון קווים על הרצפה, שמותאמים גם לכדורסל ל בדמינטון ועוד. הרצפה מותאמת לקט רגל עם ציפוי לינליאום ולכדורעף זה קשה, זה לא מותאם לעבודת אימון של 6-4 שעות. מבחינת תנאים אני יותר אוהב את התנאים שלנו פה בישראל את הפרקט באולמות. המאמץ ליצור את התנאים האידיאלים, ואם  אתה שואל אותי, אז התנאים שאבא (אריה זלינגר) הצליח ליצור פה בתקופה מאוד קצרה עבור נבחרת הכדורעף של הנשים, מבחינת אימון, ארגון ותשתית, הם עולים על אלה שיש לי בהולנד, במיוחד האפשרות של מנוחה ואוכל לשחקנים כמו שיש פה במכון וינגייט". 

 

ש: מה דעתך על פרויקט זלינגר ועל ההתקדמות של הנבחרת הישראלית בעקבותיו?
ת:
אני חושב שזה דבר נהדר. אני רואה את ההבדלים מלפני שנה ברמת הקבוצה. כל דבר שאתה רוצה להיות בו טוב, אין קיצורי דרך, לא רק ברמה הספורטיבית, גם בעניין של משאבים וארגון. אין דבר כזה שאנשים הצליחו בתקופה קצרה, 5-4 שנים, להגיע לצמרת מהנקודה שישראל נמצאת בה בכדורעף. אין נסים במיוחד בספורט קבוצתי שאתה תלוי בספורטאים רבים כיחידים ובשיתוף הפעולה ביניהם".

 ש: מה יחסי העבודה עם אבא, אתם מתייעצים לפעמים?
ת:
"אני מתייעץ עם אבי כל כמה שאפשר". 

ש: יש הבדלים בסגנון האימון?
ת:
"לא! אני למדתי ממנו את הכול בעניין האימון. ברור שאם השנים זה מקבל אופי וסגנון קצת שונה, אבל הבסיס המדעי והמוסיקה שאנחנו מנגנים על המגרש זהים. הסגנון של התוצר קשור גם ברגש ובראיית המשחק וברגע שאנחנו מסתכלים על המוצר הכולל, בסופו של יום גם אם אנחנו מרחק של אלפי קילומטרים זה מזה, המוצרים יהיה מאוד דומים".

ש: מהן המטרות הקרובות שעומדות לפניך כמאמן
ת:
"באמצע ספטמבר נבחרת הבנות תתחרה במסגרת המוקדמות של הגרד פרי 2009 נגד נבחרות: רוסיה, אטליה, סרביה, גרמניה וצרפת – 5 הקבוצות הראשונות של אליפות אירופה האחרונה".     
 

 

 

 

 
 
שמות לבנות
 
 
מיקי מאוס
 
 
משחקים כיף
 
 
משחקים ברשת
 
 
שידוכים
 
 
שידוכים לדתיים
 
 
משפטים יפים
  

חדשות כדורעף | כדורעף ישראלי | כדורעף עולמי | הכל על כדורעף | גלריה כדורעף | כדורעף חופים | קישורים | דרושים | אודות האתר | פורום כדורעף | מפת האתר

האתר עוצב ונבנה ע"י "מחשבים נקודה" בניית אתרים, קידום אתרים ואחסון אתרים 2007 ©  כל הזכויות שמורות לאתר "אוהבים כדורעף"

free hit counter script