שמות לתינוקות
 
 
מכונת קפה מקצועית
 
 
בגרות במתמטיקה
 

        פסיכולוגיה של הכדורעף

רבים מאיתנו כבולים בדפוסי פעולה שאינם אפקטיביים עוד עבורנו. פסיכולוגים יודעים ללמד אותך להשתחרר מהרגלים לא מועילים, ובאמצעות טיפול פסיכולוגי ממקוד לעשות היטב את מה שעדיין איננו יודעים לעשות. דיכאון או חרדה הם בעיות מוכרות של פסיכולוג יודע לטפל בהם ביעילות.
אפשר להתחיל קודם לקבל רק
ייעוץ פסיכולוגי ראשוני ומיד יהיה ניתן לראות תוצאות פוזיטיביות.

 
סקסולוג
 
 
סרי לנקה
 
 
צילום אירועים
 
סדרות
 

 

  "שיתנו לו לנהל את הוועד האולימפי"

 

מאת: יואב מינץ, צילום: אדריאן הרבשטיין, עיתון "צפון 1"- 22.08.08

דברי אביטל זלינגר מאמן נבחרת הכדורעף נשים של הולנד על אביו אריה זלינגר מגדולי המאמנים בעולם שמאמן כעת את נבחרת ישראל בפרוייקט מיוחד. שתי הנבחרות נפגשו בנעמן, למפגש נוסטלגי לאנשי עין המפרץ.
משחק ראווה בין נבחרות הכדורעף נשים של ישראל להולנד הפך ביום שלישי באולם נעמן

בנוכחות של כ-800 צופים ביציעים, לחווייה חברתית יוצאת דופן. נבחרת ישראל מאומנת על ידי אריה זלינגר (70) הישראלי שנחשב לאחד המאמנים הגדולים בעולם ולקח כעת את פרוייקט הנשים במטרה להביא את הנבחרת לאולימפיאדת לונדון 2012. נבחרת הולנד מאומנת על ידי בנו אביטל (46), יליד קיבוץ עין המפרץ ובעבר שחקן מצטיין נבחרת ישראל. ההולנדיות העדיפות ניצחו בסיום בקלילות 0:3, אבל החוויה החברתית היתה יותר מענינת.
לפני הפתיחה קיבלו השניים גביע הוקרה מאנשי מטה אשר ואחרי המשחק הפך המפגש עם השניים לסוג של חיים שכאלה.

אחד מגדולי הכדורעפנים בישראל בכל הזמנים, הוא מאיר כץ (63), ששיחק בשנות ה-60 עם אריה ובשלהי הקריירה שלו אחרי 20 שנה היה המורה של הבן אביטל וגם שיחק איתו: "אריה הגיע לעין המפרץ כילד ניצול שואה. למד חינוך גופני, התפתח בסוף שנות ה-60 כמאמן כדורעף נסע לארה"ב. היה לו גם קצת מזל והצליח דרך אחת המכללות שאימן שם לקבל הזדמנות להיות עוזר המאמן של נבחרת הנשים של ארה"ב. אח"כ הפך למאמן והביא אותם לאליפות העולם ולמדלית כסף באולימפיאדת לוס אנג'לס. הוא הפך אותם לקבוצה מקצוענית כמו שהוא מנסה כעת לעשות בפרוייקט הנשים בישראל.שיעזבו אותו בשקט ויראו איזה יהלום. אריה ואביטל זלינגר  
צילום: אדריאן הרבשטיין

 


 

האיש פשוט היה פרפקציוניסט וזה הביא אותו לאן שהוא היום. אביטל נולד בקיבוץ והיה שחקן מחונן, מוסר מדהים וזריז מאד. הייתי גם מורה שלו. אחרי שנות ה-80 הוא עבר להולנד והתחתן עם בחורה הולנדית ודרכה קיבל אזרחות הולנדית. באופי שלו, לא משנה מה הוא ישחק, מטקות, כדורגל או פינג פונג, הוא שנא להפסיד. בהולנד הוא שיחק בקבוצה שלקחה את האליפויות

ולמרות שהם היו גבוהים והוא נמוך מאד, הם אהבו את המשחק שלו. ככה הגיע לנבחרת ולאולימפיאדת ברצלונה".
אריה היה חסכן במלים: "הפרוייקט בחיתוליו ורק בראשית הדרך. כפי שיכולת לראות הולנד קבוצה ברמה של 9 ואנחנו קבוצה ברמה של 4. זה ההבדל. יקח הרבה זמן עד שנצליח לעלות ולגדל דור צעיר. מחכה לנו הרבה עבודה. אני לא זכיתי לשחק באולם הזה אבל אני מכיר את כל האנשים. הייתי בא לבקר פה כשהבן שלי שיחק וזה מאד נעים. עם הבן שלי התמודדתי ביפן לפני 5 שנים ברמות אחרות לגמרי. לי היתה קבוצה חזקה וגם לו, וזה היה יפה. כרגע זה סתם. חזרתי בעצם לפה הרבה בגלל הילדים והנכדים".  

 

אביטל: "כמאמן. אני לוקח ממנו כל מה שאתה רואה פה. שתי הקבוצות משחקות באותו סגנון, זה כדורעף של המשפחה. אנחנו כמה צעדים קדימה אבל הקבוצה הישראלית התקדמה מאד לעומת השנה שעברה. את אבא שלי אי אפשר להשוות לאף אחד. ברגעים קשים שצריך ידע וניסיון אני נעזר בו. עד היום היו לנו 3 שנים יחד שהוא היה מאמן ואני עוזר. אם אפשר היה לשלב את זה עוד פעם אני בטוח שכל קבוצה היתה נהנית מזה מאד. גם אבא וגם אני הולכים לקבוצה ועושים אותה קבוצה טובה.
אני לא באים לקבוצה מוכנה. הוא כל הזמן הקים ועשה אלופות ועכשו הוא בא לפה ואנשים עדיין מתווכחים איתו ומספרים לו סיפורים. שיעשו טובה שיקחו חופשה של כמה שנים ויעזבו אותו בשקט ואחרי זה יבואו ויראו איזה יהלום יש להם. ואם הייתי ראש הממשלה פה הייתי מנצל את הכישורים שלו יותר מאשר לספורט. אני הייתי ממליץ לכל אנשי הספורט להשתמש בו יותר ולשמור עליו, לא לעצבן אותו. אולי שיתנו לו לנהל את הוועד האולימפי בישראל, אולי באולימפיאדה הבאה יהיה יותר טוב". 

 
 
 

 

 

 

 
 
משפטים יפים לפייסבוק
 
 
בגרות באנגלית
 
 
מתנות
 
 
סרטים לצפייה ישירה
 
 
משחקים בחינם
 
 
משחקים ברשת
 
 
מזלות
  

חדשות כדורעף | כדורעף ישראלי | כדורעף עולמי | הכל על כדורעף | גלריה כדורעף | כדורעף חופים | קישורים | דרושים | אודות האתר | פורום כדורעף | מפת האתר

האתר עוצב ונבנה ע"י "מחשבים נקודה" בניית אתרים, קידום אתרים ואחסון אתרים 2007 ©  כל הזכויות שמורות לאתר "אוהבים כדורעף"

free hit counter script