מכונות קפה | הובלות קטנות
 
 
סרטים לצפייה ישירה
 
 
מתנות לבר מצווה | אחסון דירות
 
 
הורוסקופ

 

 כדורעף עולמי

 

עורך המדור: עמרם אברהם

משחק הכדורעף הינו אחד מחמשת המשחקים  הגדולים בספורט הבינלאומי  וכולל 218 פדרציות לאומיות ,FIVB הינה כיום פדרציית הספורט הגדולה בעולם. במדור זה נביא לקוראינו חדשות מהכדורעף העולמי,הכוללות את משחקי אליפות העולם,המשחקים האולימפיים, הליגה   העולמית, הגרנד פרי,

 

הגביע העולמי וגביע האלופות.      
כמו כן נשמח לקבל מקוראינו עדכונים אחרים הרלוונטיים לנושא

 לחץ כאן ליצור קשר כדי לעזור בתרגום ובהכנת החדשות 

 

 חדשות בעולם הכדורעף

  ד"ר רובן אקוסטא העביר את שרביט נשיאות FIVB.
מאת: עמרם
אברהם- 25.8.2008.

ד"ר רובן אקוסטא העביר באופן רשמי את שרביט נשיאות הפדרציה הבינלאומית לכדורעף למר ז'יזונג וואי, אחרי 24 שנים בהם עמד בראש הארגון. בטקס מרשים עם נעילת האולימפיידה הודיע ד"ר אקוסטא על פרישתו תוך שהוא קורא למשפחת הכדורעף העולמית להמשיך ולתמוך בנשיאה החדש של FIVB ובארגון אשר בראשו הוא עומד, לטובת הישגים חדשים ולמען המשך הרחבתו של ענף הכדורעף וכדורעף החופים מעבר לגבולותיהם  הנוכחיים. הקונגרס ה- 31 של הארגון, אשר נערך בדובאי, העניק לנשיא היוצא, תואר נשיא של כבוד לכל החיים  לאיש אשר  פועלו  כה מוערך בקרב הקהילה הבינלאומית.
ז'יזונג וואי היה עד כה סגן נשיא הארגון ומזכיר כללי של הוועד האולימפי הסיני,הוא ישא בתפקידו עד שנת 2012, עת בא יערכו בחירות חדשות לנשיאות FIVB.

כדורעף באולימפיאדת בייג'ין-  הגמר
מאת:
עמרם אברהם- 24.8.2008.

                                               
גברים


נבחרת ארה"ב זכתה בזהב אחרי ניצחון על נבחרת ברזיל בתוצאה 1:3(25:20, 22:25, 21:25, 23:25),ארה"ב לקחה זהב אחרי 20  שנה ושלישית אחרי לוס אנג'לס (1984)  וסיאול (1988).  הגברים   המתיקו  את גלולת ההפסד של הנשים אתמול ובסך הכול הייתה זו הופעת כדורעף במיטבה  של ארה"ב, לאחר שסיימו את משחקים האולימפיים עם 3 מדליות זהב ואחת מכסף. אלופת הליגה העולמית הוכיחה איכות, יעילות , עבודת צוות וחוזק מנטאלי כיאה לאלופה.
ברזיל שלטה במערכה הראשונה באמצעות סרווים חזקים, הגנה מוצקה ושגיאות אמריקניות, כאשר הברזילאי  אנדרה הלר חובט מהאמצע וסוגר עניין. במערכה השנייה החל האמריקאי סטנלי קלייטון להראות את נחת זרועו , הן בהוצאת הסרווים והן בהנחתות רבות  עוצמה, כאשר אליו מצטרפים דיוויד לי וויליאם פרידי בכדי להשוות במערכה השנייה.
גיבה הקפטן הברזילאי, הינו מסוג השחקנים היודע להרים את חבריו משפל לרמת מוטיבציה עליונה ומאבק בלתי מתפשר, אך חסימות יעילות על דנטה ואנדרה "דיכאו" את האש. המאמן הברזילאי ברונו רזנדה ביצע חילופים ע"מ לרענן את השורות אך ללא הועיל, ארה"ב ניצחה במשחק. סטנלי קלייטון דורג ע"י
FIVB כשחקן וכמוציא הסרוו הטוב ביותר בטורניר, אשר הוליך את משחק הגמר עם 20 נקודות.דנטה הברזילאי הוליך את קבוצתו עם 15 נקודות.  
במשחק על מדליית הארד ניצחה רוסיה את איטליה בתוצאה 0:3 (22:25, 19:25, 23:25).

דרוג סופי

1. ארה"ב - זהב       
2. ברזיל  - כסף      
3. רוסיה - ארד       
4. איטליה
5.בולגריה, סין, פולין, סרביה 
9. גרמניה, ונצואלה
11. מצרים, יפן

דרוג המצטיינים

     
 
MVP - קלייטון סטנלי - ארה"ב
סקורר -
 קלייטון סטנלי - ארה"ב
מנחית מצטיין -
סבסטיאן סווידרסקי- פולין
חוסם מצטיין - גוסטבו אנדרס - ברזיל
סרוור מצטיין -  קלייטון סטנלי - ארה"ב
קרקען מצטיין - אלכסיי ורבוב - רוסיה
מגיש מצטיין - פאוול זגומי - פולין
קבלן מצטיין - מיכאל ויניירסקי - פולין
ליברו מצטיין - מירקו קורסנו - איטליה


 
   כדורעף באולימפיאדת בייג'ין-  הגמר
         מאת: עמרם אברהם- 24.8.2008.
 

                                                נשים                                   

ברזיל לקחה את הזהב לאחר שניצחה את ארה"ב בתוצאה 1:3 (15:25, 25:18, 13:25, 21:25), לעיני 13000 צופים, בהפכה את המשחק לסמבה ברזילאית  שובת עין. ארה"ב לקחה את מדלית הכסף השניה מאז לוס אנג'לס 1984.

דרוג סופי

1. ברזיל   - זהב      

2. ארה"ב - כסף        

3. סין      - ארד      
4. קובה
5. איטליה, יפן, רוסיה, סרביה
9. קזחסטאן, פולין
11. אלג'יריה, ונצואלה

דרוג מצטיינות FIVB

     
 
MVP - פאולה פקאינו - ברזיל
סקוררית -
 לוגן טום ארה"ב
מנחיתה מצטיינת -
רוסיר קלדרון - קובה
חוסמת  מצטיינת - אריקה אראקי - יפן
סרוורית מצטיינת -  יאנליס סנטוס - קובה
קרקענית מצטיינת - נא זאנג - סין
מגישה  מצטיינת - הלייה סוזה - ברזיל
קבלנית מצטיינת - סוהונג זהאו -סין
ליברו מצטיינת - פביאנה דה אוליברה - ברזיל 

דרוג עשרת הסקוריריות

                    נקודות    נבחרת        שם                                   דרוג

124

ארה"ב

 TOM Logan

1

120

סין

 WANG Yimei

2

109

ברזיל

 CASTRO Sheilla

3

106

קובה

 CALDERON Rosir

4

103

קובה

 RUIZ Yumilka  

5

102

ארה"ב

HANEEF-PARK Tayyiba 

6

98

ברזיל

 PEQUENO Paula

7

93

ברזיל

 STEINBRECHER Marianne

8

88

קובה

 CARRILLO Nancy 

9

87

ארה"ב

 BOWN Heather 

10


זההההההב.....כדורעף באולימפיאדת בייג'ין- חצי הגמר
מאת: עמרם אברהם- 22.8.2008.

 משחקי  הגמר יהיו בין ארה"ב  לברזיל (גברים ונשים).      

                                        
 גברים
                           הנבחרות
   בחצי הגמר  - 22 לאוגוסט 

                         
    איטליה- ברזיל          רוסיה- ארה"ב                      
                                  ItalyBrazil                    Russian Fed.United States

נבחרת ברזיל ניצחה את נבחרת איטליה 1:3 (25:19, 18:25, 21:25, 22:25), צריך להזכיר כי גם באתונה ברזיל ניצחה את איטליה בקרב על הזהב.

נבחרת הגברים של ארה"ב חזרה לתמונת הגמר האולימפי לאחר 20 שנה של  "הליכה במדבר", מאז 1988 ועלתה  לגמר, לאחר שגברה בקרב קשה וצמוד על נבחרת רוסיה  בתוצאה 2:3  (22:25, 21: 25, 27:25, 25:22, 13:15 ), בכך הצטרפה נבבחרת הגברים האמריקאית לנבחרת הנשים שעלתה אתמול למעמד הזה לאחר 24 שנים, מאז אולימפיאדת לוס- אנג'לס. אין ספק שזהו ציון דרך משמעותי עבור נבחרות הכדורעף האמרקניות לאחר תקופה כל כך ארוכה, אולם זה לא כל הסיפור, באם לא נוסיף את זכייתם  של הגברים והנשים במדליות הזהב בכדורעף חופים (דלהאוסר ורוג'רס- גברים, קרי וולש ומיסטי טרנר- נשים),  יש כבר מישהו שמפנטז על 4 מדליות זהב בין האוהדים האמריקאים. אבל העניין לא פשוט, מחר הנשים האמריקניות הולכות לפגוש  את נבחרת ברזיל, אשר עליה אין צורך לספר ונבחרת הגברים תפגוש את נבחרת ברזיל ביום א'. 
המשחק  בין ארה"ב לרוסיה  היה מאבק קלאסי בין יריבות שקולות והקבוצה אשר שגתה פחות ניצחה.  ארה"ב ניצחה בשתי המערכות הראשונות, אבל  הרוסים חזרו מפי התהום בכדי לכפות  שובר שוויון הפכפך, בו האמריקאים הובילו  3:6 והרוסים הפכוהו להובלה של  11:12,  דייויד לי האמריקאי הבהיר שכוונותיו אחרות ועשה את ארבעת הנקודות האחרונות לטובת ארה"ב, בכדי לעצור את נבחרת רוסיה ואת מיכאלוב, שחקן רוסי אדיר  אשר סיים את המשחק עם 31 נקודות. מצד שני הצטיינו סטנלי עם  19 נקודות  מתוכם 7 אייסים,  (6 שגיאות סרוו),  פרידי עם 18 נקודות ומשחק הגנה ראוי לשמו, (5 שגיאות סרוו), ככלל שתי הקבוצות עשו לא מעט שגיאות סרוו  (17%). המשחק ארך שעתיים ורבע לעיני 12500 צופים.
כדורעף באולימפיאדת בייג'ין- חצי הגמר
מאת: עמרם אברהם- 21.8.2008.
                                                 נשים
 

                                              חצי הגמר 

                        ChinaBrazil                                  CubaUnited States     
                      סין    ברזיל                           קובה   ארה"ב

                                                הגמר

                                               BrazilUnited States  
היום נערכו משחקי חצי הגמר לנשים, במשחק הראשון  נפגשו  קובה וארה"ב. קובה מחזיקת התואר האולימפי 3 פעמים ברציפות ניצחה את  ארה"ב  במוקדמות בתוצאה 0:3 , אולם היום התהפכו היוצרות, ארה"ב נקמה היום בצורה חד משמעית והכניעה את קובה ללא תנאי בתוצאה 0:3 (20:25, 16:25, 17:25). ארה"ב ניצלה את חולשתה של קובה עד הסוף. חולשתה של קובה בלטה בכל הפרמטרים שאיפיינו את חוזקה עד כה. השגיאות בהוצאת הסרוו הזכירו קבוצות מתחילות. הקבלה  היתה גרועה (6 אייסים ו-  29 שגיאות במשחק כולו ),
 אולם מעבר לכל עברה בקבוצה רוח נכאים, וככל שנקפו הנקודות לחובתן, כך השקיעה היתה גדולה יותר, המאמן  פרדומו אסטרלה ניסה לעורר את הקבוצה, אולם נראה כי זה אינו יומם. ארה"ב לא חלמה על משחק כה קל, כל פעולותיה צלחו, הנחישות והמורל באו לידי ביטוי בתוצאה. האנף פארק סיימה עם 12 נקודות , לוגן טום עם 11 נקודות.
במשחק חצי הגמר השני ניצחה ברזיל, אלופת העולם, אשר לא הפסידה מערכה בטורניר, את סין המדליסטית מאולימפיידת אתונה ואלפי אוהדיה, 0:3 (25:27, 16:25, 17:25), שיילה קסטרו ופאולה היו הכח המניע מאחורי נבחרת ברזיל.
 משחק הגמר על הזהב בין ארה"ב לברזיל ייערך ביום שבת 23 לאוגוסט בשעה 15:00, המשחק על מדליית הארד בין קובה לסין יערך בשעה 9:30.                                                  

                            פאולה (ברזיל) מול החומה הסינית


נבחרת ארה"ב חוגגת


 הקונגרס ה-31 של FIVB  אישר 14 שחקנים בכל קבוצה
    מאת :עמרם אברהם

רשימת השחקנים תכלול עד 14 שחקנים בכל קבוצה ותאפשר רישום 2 ליברוס
בדף השיפוט  (אבל לא תאפשר את נוכחות שני הליברוס בו זמנית על המגרש), התיקון יכנס לתוקף בתחרויות בינלאומיות החל מ- 1.1.2009.
איגודי הכדורעף הלאומיים יהיו חופשיים להכניס את השינוי לאחר משחקים
האולימפיים בבייג'ין. נציג ישראלי בכדורעף באולימפיאדה
מאת:  פיני שפיר


באולימפיאדת בייג'ין בכדורעף, אמנם, אין לנו נציגים ישראליים, שחקנים או שחקניות כדורעף, אך בהחלט נציג בכיר מאוד בעולם הכדורעף נמצא שם. נשיא ועדת השיפוט העולמית, גבי קראוס, אחראי באולימפידה על השופטים בכדורעף האולמות, נשים וגברים כאחד. כמובן שהוא המשבץ את כל שופטי הטורניר וכן חבר בועדת הביקורת. גבי קראוס מקורב מאוד לנשיא האיגוד ההעולמי היוצא אשר מסיים את כהונתו מייד אחרי משחקים האולמפיים.כדור חדש למשחקי בייג'ין                                      
מאת: עמרם אברהם

  FIVB אישרה לשימוש כדור צבעוני  חדש מתוצרת  MIKASA בעל אותם מימדים, לחץ ומשקל, אשר תוכנן עבור המשחקים האולימפיים. הכדור בנוי בתהליך טכנולוגי   שונה ואמור לשנות לחיוב, את יכולת  השחקנים ל"טפל" בכדור.  הכדור רך יותר ומחוספס בהשוואה ל- MVP200, מסלול מעופו  נשאר יציב ונמנעת נפילתו הפתאומית עקב שיפור המבנה (הפנלים עוצבו מחדש, כן שונה, הציפוי ודרך הדבקת השלד) .

FIVB אישרה את המשך הניסויים בכדור בעל לחץ מופחת ע"מ לעזור בהארכת זמן הראלי, בפרט במשחקי הגברים , ע"י ריסון תגובת הפגיעה  ויכולת "הטפול" בכדור.


<< לעמוד הקודם 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 לעמוד הבא >>

פסיכולוג | מנהל פרויקטים
 
 
קרוהן | ביטוח רכב
 
 
מקלחונים זכוכית | אחסון תכולה
 
 
פסיכומטרי
 
 
 

חדשות כדורעף | כדורעף ישראלי | כדורעף עולמי | הכל על כדורעף | גלריה כדורעף | כדורעף חופים | קישורים | דרושים | אודות האתר | פורום כדורעף | מפת האתר

האתר עוצב ונבנה ע"י "מחשבים נקודה" בניית אתרים, קידום אתרים ואחסון אתרים 2007 ©  כל הזכויות שמורות לאתר "אוהבים כדורעף"

free hit counter script