הסקר - מה דעתך ?

  לסקרים נוספים לחץ כאן

        הסקר - מה דעתך ?

לסקרים נוספים לחץ כאן

       האם ידעת ש...

        מבזקי כדורעף

 

 

 דעות ברשת - הטור האישי

 

פתחנו מדור חדש בו כל אחד שיש לו מה לאומר על כדורעף יכול לעשות זאת כאן. הטור האישי פתוח לא רק למומחים ולמקצוענים אלא גם לאוהדים, שחקנים,...לכל אלה שיש להם דעות אישיות.
אם ברצונך לכתוב טור אישי פנה אלינו

 

 זה הזמן - חלק ב'

 

מאת רועי קופרמן , 37, פרשן הכדורעף של ערוץ 5 - 15.09.07

בטור הקודם (חלק א')  ציינתי מספר הזדמנויות שזה הזמן לנצלן לטובת קידום הכדורעף. כידוע שיווק עולה הרבה כסף אך ללא שיווק אף מוצר לא מצליח ויצליח.
אז מה ניתן לעשות בכדי לשווק את הכדורעף?
נתחיל דווקא בפעילויות שאינן דורשות השקעה גדולה. הפעולות הבאות שאציין קשורות לאיגוד הכדורעף ולקבוצות הליגה. בחלקן דורשת  הנחיה של האיגוד ובחלקן יוזמה של ראשי הקבוצות.
1. אתר אינטרנט:

אתר האינטרנט של איגוד הכדורעף במתכונתו הנוכחית חסר צבע ועניין. אתר צבעוני יותר עם יותר נתונים על הקבוצות, שחקנים,תמונות,ניתוחים, מאמרים סטטיסטיקה וכדומה ימשוך יותר גולשים, כמות גולשים באתר הינה דבר מדיד ומהווה חלק מהנתונים אליהם נחשפים מקבלי ההחלטות בחברות שונות כשבאים לבדוק אפשריות השקעה בפרסום. לכן ככל שיהיו יותר גולשים קל יותר יהיה לשווק את המוצר שנקרא כדורעף לאחד מקהלי המטרה שהוגדרו (קובעי התקציבים במוסדות הספורט וספונסרים שונים).

יש להכניס סיכום מחזור הליגה לפחות בליגת העל נשים וגברים, סיכומים של המאמנים, ראיונות, קטעי ווידיאו וכדומה.

שימוש בטכנולוגיה – היכולת לקבל את תוצאות המשחקים ב SMS , מי שמעוניין ירשם לאתר ובתמורה יקבל תוצאות של משחקי כל ליגה שיבחר ב SMS .אפשר גם לגבות לדוגמא עלות של 5 ₪ לחודש בכדי לכסות את עלות משלוח ה SMS, וכמובן שזו אופציה לחבור לחברה סלולאריות שדרכה יצאו SMS ים ובדרך זו להתחיל איתה שיתוף פעולה שיכול גם להכניס מעט כסף לטובת שיווק.

במהלך שידורי ערוץ 5 יש לפרסם את כתובת האתר, ניתן לבצע שאלון נושא פרסים כאשר השאלה תוצג בשידור והצופים יתבקשו לענות באתר של איגוד הכדורעף.

2. סטטיסטיקה
  חיוב הקבוצות להעביר סטטיסטיקה ממשחקי הבית שלהן (על שתי הקבוצות) פתיחת תחרות המנחית המצטיין, החוסם המצטיין, וכדומה, הכנסת המידע לאתר האינטרנט של האיגוד, העברת המידע למערכות העיתונים כחלק מסיקור הליגה יכניסו קצת עניין ואולי יהוו עילה לעורכי העיתונים להגדיל במעט את שטח הסיקור לה זוכה הכדורעף.

3. פעילות באולמות
נקודת החשיבה ממנה צריכים לצאת ראשי הענף צריכה להיות כזו שהקהל בא לא רק לראות את משחק אלא מעוניין לקבל חוויה שלמה, אנחנו לא רק משווקים כדורעף אלא משווקים מוצר בתרבות הפנאי והבידור, אנו רוצים לייצר חוויה שלא קשורה רק לרמת המשחק אלא בכלל לשהייה במגרש.

לחייב את הקבוצה הביתית בכל משחק להדפיס דף לקהל בו יש את נתוני השחקנים של שתי הקבוצות, שמות, מספרים, גבהים, גילאים וכמה מילים על כל שחקן, בצורה זו הקהל יכיר טוב יותר את השחקנים והדבר יקרב ולו במעט בין הקהל לקבוצות. תמיד ניתן לשלב בדף זה קצת נתונים, טבלה או כל דבר אחר שיעשיר את המידע שיש לצופי הכדורעף. עדיף דף כרומו אך בשל בעיות תקציביות  ניתן להסתפק  גם דף A4  צבעוני מעוצב ומסודר יכול להוות התחלה.

לפני כל משחק בשלב טכס לחיצת הידיים שחקני שתי הקבוצות יכולים  להעיף לקהל 5-10 כדורי עף, לא חייב להיות כדור יקר יכולים גם כדור פשוט וזול וכשקונים בכמות אפשר להגיע למחירים נמוכים במיוחד. זכרו חוויה לקהל, ובמיוחד לילדים שבו שירצו לחזור גם בשבוע אחרי.(לא חייבים תמיד כדורים אפשר חולצות של המועדון, וכל דבר אחר שיגרום לקהל שבא להבין שרוצים אותו שוב).

לארגן תחרות קטנה בין המערכות – לדוגמא בוחרים מישהו מהקהל ואם מוציא מכת פתיחה לתוך מקום מסומן זוכה ב ______.

באולם צריכה להיות מוזיקה אם בשלב החימום ואם בין המערכות  לטובת יצירת אווירה.

** לפני פתיחת הליגה בנשים וגברים כדאי לייצר פעילות עם בתי הספר כגון הגעה לשם בהפסקה הגדולה לשם משחק ראווה בחצר כולל להזמין את הילדים לשחק עם הגדולים/גדולות וכמובן להזמין אותם למשחק הליגה שיערך ב.... או לחוג הכדורעף שנפתח בבית הספר.

אני בטוח שיש עוד רעיונות של פעולות שניתן לבצע באולמות המשחק אם לפני ואם תוך כדי המשחק במטרה לגרום לקהל הצופים להרגיש שבא לאירוע ולא רק לראות כדורעף.

אשמח לתגובותיכם ולרעיונות נוספים.

 

 תגובות תתקבלנה בשמחה כמו גם רעיונות לשיווק הענף.
לתגובות
 

 
קרא את חלק א' בסדרת הכתבות
קרא את חלק ב' בסדרת הכתבות
קרא את חלק ג' בסדרת הכתבות

 

 

תגובות הגולשים - גם במייל: kupermanroy@gmail.com

   

הנכם מתבקשים לנסח את תגובתכם באופן מכובד, שלא מהווה פגיעה ו/ או הוצאת דיבה, באופן שאינו חורג מכללי הטעם הטוב ותרבות הדיון הראויה.
המערכת שומרת לעצמה את הזכות לא למחוק תגובות שלדעתה אינן עונות לתנאים הנ"ל.

 

 


 

 


 

 

 

 

        רוצה לקבל עדכונים ?

הרשם לקבלת עדכונים מהאתר לחץ כאן

 


     העדכון האחרון 15.09.07

 

מועדון כדורעף כפר סבא  
    הכנות לפתחית העונה  
    דעות ברשת טור אישי  
     חיפוש כדורעף-הכל כאן  
 

        כיף ברשת

אתה חולה ולא הצלחת להגיע היום לאימון ?  רוצה בכל זאת לשחק כדורעף ? מעכשיו אפשר לשחק כדורעף גם במחשב.
במיוחד לילדי בית הספר לכדורעף מדור מיוחד: משחקים, הורדות, רקעים, שומרי
מסך להורדה ועוד...רק על תשכח להגיע גם לאימונים !...למשחקי מחשב

       ליגות, אליפויות, חוגים...  

ליגות איגוד הכדורעף
ליגות בתי ספר
כדורעף חופים
מסגרות כדורעף אחרות
חוגי כדורעף וחובבנים

       חדש באתר

       כדאי לגלוש...

 

חדשות כדורעף | כדורעף ישראלי | כדורעף עולמי | הכל על כדורעף | גלריה כדורעף | כדורעף חופים | קישורים | דרושים | אודות האתר | פורום כדורעף | מפת האתר

האתר עוצב ונבנה ע"י "מחשבים נקודה" בניית אתרים © 2007 כל הזכויות שמורות לאתר "אוהבים כדורעף"