לחץ כאן להשתתף בפורום

        המליץ על האתר שלנו !
 

       חדש באתר

        דרושים כתבים וצלמים

האתר הוא שלכם, הגולשים ! מערכת האתר מחפשת כתבים וצלמים המעוניינים לתרום מפרי עטם,

מקלדתם ומצלמתם ולהפוך לשותפים פעילים באתר. מדובר במסירת ידיעות, כתבות וצילומים ממשחקים, טורנירים, פעילות יום יומית של הקבוצות או אירועי כדורעף. לפרטים נוספים

 

        מבזקי כדורעף

 

  נשות הנגב בדרך לליגת העל

 

מאת יגאל ברמן - 02.02.08

קבוצת הנשים של אס"א באר שבע מתחילה בימים אלה את משחקי הפלייאוף על הזכות להעפיל לליגת העל בכדורעף. רועי נתיב, מאמן הקבוצה ורכז הספורט הייצוגי של אוניברסיטת בן גוריון, מדבר על סיכויי העלייה, התקציב אותו צריכה להעמיד הקבוצה על מנת להתחרות בליגה הבכירה ומבקש להעביר מסר לשחקניות

שרוצות לבוא ללמוד בבאר שבע :" אנחנו נעזור כלכלית לכל שחקנית שתבוא לשחק בקבוצה".

"המטרה שלנו בתור אגודת כדורעף היא לעלות ליגה עם הנשים ולא עם הגברים" אומר נתיב, שרואה את המשך משחקי הפלייאוף על העלייה שקולים לחלוטין בין שש קבוצות כאשר בסוף העונה יעלו שלוש הראשונות לליגת העל. הקבוצה, ששיחקה בעבר בליגת העל ואף הניפה את גביע המדינה לפני 12 שנה, סיימה את משחקי העונה הסדירה בליגה הלאומית במקום הראשון עם שבעה נצחונות ושלושה הפסדים. היריבות של הקבוצה על שלושת הכרטיסים לליגת העל יהיו ק.ק. תל אביב, מ.ס. רמת אביב, בנות וינגייט, מכבי אבן יהודה והפועל עמק חפר. "אני רואה את הסיכויים שלנו לעלות טובים מאוד, הקבוצה היא קבוצה צעירה שמורכבת ברובה מסטודנטיות וממוצע הגילאים של השחקניות הוא 25. יש לנו בסגל כמה שחקניות טובות שיכולות לשחק בהצלחה בליגת העל. אחת מהן היא לובנה אגבריה, שחקנית קבוצת אליצור כוכב יאיר ששיחקה אצלנו בעונה שעברה."
 


קבוצת הגברים של אס"א באר שבע מתמודדת אף היא בימים אלה על עלייה לליגה הבכירה אך בניגוד לנשים, נתיב לא רואה את קבוצת הגברים בליגת העל בעתיד הקרוב. לדבריו, ההבדל בין קבוצת הגברים לקבוצת הנשים של המועדון הוא בעיקר בתקציב: " שחקן בליגת העל ירצה לקבל משכורת גבוהה יותר על מנת להעתיק את מקום מגוריו לבאר שבע. אם יציעו לו את אותם הסכומים כמו בהוד השרון או בכפר סבא למשל הוא יעדיף להישאר במרכז. אצל הנשים לעומת זאת המשכורות הן נמוכות יותר ויש הרבה סטודנטיות מוכשרות שרוצות להגיע ללמוד בבן גוריון. אנחנו נשמח לעזור להן בכל מה שקשור למעונות ואף לתת להן מלגות".

מהו התקציב הדרוש כדי להעמיד קבוצה בליגת העל ומי תומך כרגע כלכלית בקבוצה?

"התקציב שדרוש להעמיד קבוצת נשים בליגת העל הוא כ-300 אלף שקל. כל קבוצה באיגוד מקבלת תמיכה משלושה מקורות : הטוטו שמספק את התקציב הגדול יותר, מנהל הספורט שהיא רשות ממשלתית וגם עיריית באר שבע נותנת תמיכה מסוימת. את ההשלמה לתקציב מספקת אוניברסיטת בן גוריון".

בעונת 2003/04 שיחקה קבוצת הגברים של אס"א באר שבע בליגת העל. את העונה הזו מגדיר נתיב כחוויה לימודית: "שיחקנו, השתדלנו, ניסינו, חווינו את החוויה אבל לא לקחנו מערכה אחת כל העונה. הפסדנו את כל המשחקים 3:0".

למה לדעתך הענף לא זוכה לחשיפה תקשורתית בעיר כמו הכדורגל והכדורסל?

"קודם כל מפני שהוא פחות פופולרי. הוא זוכה לחשיפה מועטה ואפילו את המשחקים בליגת העל ממעטים לשדר בטלוויזיה. בנוסף בבאר שבע אין תשתית כדורעף שעליה אפשר לבנות את העתיד. נכון לעכשיו יש בבית ספר גבים ובמקיף רגר קבוצות ילדים ונערים לא תחרותיות וזה הכל. יש אולמות שבהם ניתן לשחק כדורעף כמו מקיף ו, מקיף ג, מקיף רגר ועוד אבל אין תשתית רחבה והילדים לא ממש באים לשחק".

 
  

 

        רוצה לקבל עדכונים ?

הרשם לקבלת עדכונים מהאתר לחץ כאן

 

        כיף ברשת

אתה חולה ולא הצלחת להגיע היום לאימון ?  רוצה בכל זאת לשחק כדורעף ? מעכשיו אפשר לשחק כדורעף גם במחשב.
במיוחד לילדי בית הספר לכדורעף מדור מיוחד: משחקים, הורדות, רקעים, שומרי
מסך להורדה ועוד...רק על תשכח להגיע גם לאימונים !...למשחקי מחשב

 

       ליגות, אליפויות, חוגים...  

ליגות איגוד הכדורעף
ליגות בתי ספר
כדורעף חופים
מסגרות כדורעף אחרות
חוגי כדורעף וחובבנים

 

 

 

חדשות כדורעף | כדורעף ישראלי | כדורעף עולמי | הכל על כדורעף | גלריה כדורעף | כדורעף חופים | קישורים | דרושים | אודות האתר | פורום כדורעף | מפת האתר

האתר עוצב ונבנה ע"י "מחשבים נקודה" בניית אתרים © 2007 כל הזכויות שמורות לאתר "אוהבים כדורעף"