לחץ כאן להשתתף בפורום

        המליץ על האתר שלנו !
 

       חדש באתר

        דרושים כתבים וצלמים

האתר הוא שלכם, הגולשים ! מערכת האתר מחפשת כתבים וצלמים המעוניינים לתרום מפרי עטם,

מקלדתם ומצלמתם ולהפוך לשותפים פעילים באתר. מדובר במסירת ידיעות, כתבות וצילומים ממשחקים, טורנירים, פעילות יום יומית של הקבוצות או אירועי כדורעף. לפרטים נוספים

 

        מבזקי כדורעף

  וינרסקי: "החלום שלי הוא מדליה אולימפית...

 

הכתבה מופיעה באתר "המרכז לטיפוח מחוננים בספורט"

חניכת פנימיית המחוננים בספורט וקפטן נבחרת הנוער של נבחרת הכדורעף, ענבר וינרסקי, מספרת בראיון לאתר מכון וינגייט על השאיפות שלה לעתיד ועל אורח החיים המיוחד בפנימייה, המאפשר לה להצטיין בלימודים ובספורט.
ענבר, רק בת 16 וכבר נמנית עם הסגל הרחב

של נבחרת הבוגרות בכדורעף (פרויקט זלינגר) ומשמשת כקפטן נבחרת הנוער של נבחרת ישראל. את הקריירה שלה בכדורעף החלה לפני שלוש שנים סך הכול, אך בכל זאת התקדמה במהירות וכיום נחשבת לאחת השחקניות הטובות לגילה, כל זאת בזכות הכישרון הנדיר, יכולות המנהיגות, התפישה המהירה וההתמדה שלה.

מנהלת הפנימייה, מורן בצר-תייר ומאמן נבחרת הנוער של ישראל, גל גלילי צופים לענבר עתיד גדול במידה ותמשיך בקצב ההתקדמות המהיר שלה.
 

בראיון לאתר מכון וינגייט מספרת ענבר על דרכה בפנימיית המחוננים:

 

איך הגעת לענף הכדורעף?

"בעבר הייתי שחיינית וכאשר הפסקתי לשחות, לאבא שלי – כדורסלן לשעבר, היה חבל שלא אעסוק בספורט והוא הציע לי לשחק כדורעף, בעיקר בגלל הגובה שלי. התחלתי לשחק כדורעף במועדון בכפר סבא ושם חברתי למאמן שלי בנבחרת הנוער, גל גלילי".

 

מהו סדר היום שלך?

"אנחנו קמות בשעה 06:30 בבוקר בדרך-כלל. בימי שני ורביעי יש אימון בוקר שכולל ריצה בדיונות, אתלטיקה וכדורעף. לאחר אימון הבוקר אנחנו הולכות לבית הספר. בסיום הלימודים יש לנו הפסקה של שעתיים שלאחריה יש אימון עד השעה 20:00 בערב שכולל חדר כושר, אתלטיקה וכדורעף. את ארוחות הבוקר והערב אנחנו אוכלות בחדר האוכל של מכון וינגייט. לאחר ארוחת הערב יש זמן פנוי עד השעה 22:30 (כיבוי אורות) שבו אנחנו יכולות ללמוד במרכז הלמידה של הפנימייה, שם נמצא חונך שעוזר למי שזקוקה לעזרה. החונך אחראי על מרכז הלמידה ונמצא בקשר רציף עם בית הספר בנוגע להישגנו בלימודים".

 

מהם התחביבים הנוספים שלך?

"מוסיקה, בילויים וריקודים. אנחנו לא מוותרות על הבילויים למרות העומס וכאשר יש זמן פנוי אנחנו יוצאות לבלות ביחד".מאמן נבחרת הנוער, גל גלילי, במהלך אימון הנבחרת
 

איך הורייך קיבלו את המעבר לפנימיית המחוננים?

"בהתחלה הם התקשו לקבל את זה. בישראל קיימת סטיגמה שפנימייה מיועדת לילדים שיש להם בעיות בבית. לא כולם יודעים על קיומה של פנימיית הספורטאים המחוננים. מורן בצר-תייר וגל גלילי הגיעו אליי הביתה והסבירו להוריי על תכנית הלימודים ועל האימונים בפנימיית המחוננים ולבסוף הם השתכנעו. מורן עשתה מאמצים גדולים כדי שאגיע לפנימיית המחוננים ומגיע לה הרבה קרדיט על הקריירה שלי. אחת לשבוע היא מקיימת איתי שיחת מוטיבציה וזה מאד עוזר לי. יש לה חוש אנושי מדהים שתורם המון ואני מרגישה ביטחון לפנות אליה בכל בעיה שיש לי".

איך את משלבת בין לימודים, ספורט ונסיעות?

"יש עומס גדול אבל אנחנו נהנות. הספורט לא בא על חשבון הלימודים. לפני הגעתי לפנימיית המחוננים הייתי תלמידה מצטיינת ואני לא מרגישה שהפעילות במסגרת הפנימייה מפריעה לי להמשיך להצטיין".

 

רווח מול הפסד?

"ההפסד הגדול הוא המרחק מהמשפחה ומחברות הילדות והמעבר לשגרה שממנה קשה לברוח, כי זו מסגרת מאד הדוקה. בספורט חייבים להתמיד ולהשקיע אחרת לא ניתן להגיע לתוצאות.

הרווח הוא כמובן לעשות את הדבר שאני הכי אוהבת: לשחק כדורעף ולהיות מוקפת באנשים שעוסקים בענף".

 

מהן הציפיות שלך לטווח הקרוב ולטווח הרחוק?

"בטווח הקרוב המטרה היא להצליח במוקדמות אליפות אירופה לנערות, שנתון 91-90 ומעלה, שתתקיים ב- 25.03.07 במכון וינגייט. הצלחה בעיניי היא העפלה לאליפות ארופה, שם נפגוש נבחרות שהן בכמה רמות מעלינו ובכל זאת נרצה להוכיח שגם בישראל יש נבחרות כדורעף שיכולות להתמודד ברמות הגבוהות.
 


 

בטווח הרחוק המטרה היא כמובן משחקי 2012 בלונדון. המטרה מבחינה קבוצתית היא להביא מדליה. מבחינה אישית הרצון הוא להיות שחקנית מובילה בנבחרת הבוגרת. כיום אני משתייכת לסגל הרחב של נבחרת ישראל (פרוייקט זלינגר) ומתאמנת איתם מספר פעמים בשבוע. אני השחקנית הצעירה ביותר בנבחרת הבוגרת. זה כבוד גדול עבורי לשחק בנבחרת".

 

מה היה רגע השיא שלך בנבחרת עד היום?

"מוקדמות אליפות אירופה לנערות, שם גם שימשתי כקפטן הנבחרת. זה היה טורניר בינלאומי ראשון ורשמי שהשתתפנו בו והיה מאד מרגש לשמוע את ההמנון ולראות את הדגלים. אף אחד לא ציפה שנצליח להתמודד מול הנבחרות ששיחקו נגדנו, מאחר ואותן נבחרות מתאמנות מגיל צעיר מאד והפער בין הנבחרת הישראלית לשאר הנבחרות היה גדול. בכל זאת הצלחנו לנצח ב- 2 משחקים, לאחר שנים שבהן נבחרת נוער ישראלית בכדורעף לא עשתה זאת ברמות האלו. זה היה רגע השיא בקריירה שלי שהיה מאד מרגש".

 

איך ההרגשה להיות קפטן נבחרת הנוער של ישראל?

"זאת תחושת אחריות וגאווה גדולה. בתור קפטן הנבחרת יש לי אחריות חברתית גדולה מאד. אני אוהבת להיות ראש גדול ולעזור לשאר בנות הנבחרת".
 מנהלת פנימיית המחוננים בספורט, מורן בצר תייר
 

מיהו המודל שלך לחיקוי בארץ ובעולם?

"ללא ספק אריה זלינגר. החוש התחרותי שלו, האמביציה והמוטיבציה אותם הוא מקרין לשחקניות זה דבר מדהים. אריה לא חייב לעשות מעשה מסוים כדי לשדר את האנרגיות שלו. מעבר לכך שאני מכבדת אותו בתור מאמן, הוא אחד האנשים שאני מעריצה. ספורטאי נוסף שהוא מודל לחיקוי עבורי הוא אריק זאבי, שעל אף כל הישגיו נשאר צנוע. אני חושבת שהוא אדם וספורטאי אדיר".

 

מיהו המאמן שהשפיע הכי הרבה על הקריירה שלך?

"מאמן נבחרת הנוער, גל גלילי שתחת הדרכתו התחלתי לשחק כדורעף והעוזרת שלו בנבחרת הנוער, אניה גרמן, שהיא גם שחקנית בנבחרת הבוגרת. שניהם השקיעו בי את מלוא תשומת הלב מאז שהתחלתי להתאמן אצלם".

 

כיצד את רואה את עתיד ענף הכדורעף בארץ?

"פרויקט זלינגר נתן דחיפה אדירה לענף הכדורעף. מאז שאריה הגיע לארץ המודעות לענף עלתה. לפני כן הענף היה חסר משאבים ורמת הליגות הייתה נמוכה מאד ביחס לעולם. אני מאמינה שבעתיד ענף הכדורעף יוכל להיות המקצוע שלי ושאוכל להתפרנס מהמקצוע הזה".

 

מהו החלום שלך?

"לקטוף מדליה במשחקי 2012 ולהיות שחקנית מובילה בנבחרת הזאת. מעבר לנבחרת, החלום הוא לפתח קריירה מקצועית ולהצליח ברמות הגבוהות ביותר".
 

מורן בצר-תייר, מנהלת פנימיית המחוננים: "ענבר היא בעיניי תופעה מיוחדת. היא הגיעה אלינו לפני שלוש שנים וחצי. ראינו ילדה גבוהה, רזה ועם אמביציה בלתי ניתנת לעצירה. לאחר חצי שנה של אימונים בוינגייט ראינו שאין לה מספיק כוח פיזי עדיין, אבל יש לה כישרון ותפישה מהירה והחלטנו לנסות להביא אותה לפנימייה. כאשר אני וגלילי הגענו לביתה כדי לשכנע את הוריה בכדאיות המעבר לפנימייה, שאלתי את ענבר מה היא רוצה להיות כשתהיה גדולה והיא השיבה: "שחקנית הכדורעף הטובה בעולם". מייד אמרתי להוריה שבזה נגמר הסיפור ושהיא צריכה להגיע לפנימייה.

 

כאשר מאתרים את הילדים האלו, רואים למי יש את הברק בעיניים ולמי אין. הברק בעיניה של ענבר נראה בבירור. בשנתיים הראשונות היא התבלטה מאד גם בהיבט החברתי, בהנהגה ובהצטיינות בלימודים. עכשיו ענבר מתחזקת מבחינה פיזית ומשפרת את הקואורדינציה. אני מאמינה שיחד עם ההתקדמות המהירה שלה, עם הכישרון מלידה ועם המנהיגות שלה היא תהפוך לאחת השחקניות המובילות בארץ. אני מקווה בשבילה שהיא תצליח להגשים את החלום שלה: להיות שחקנית מובילה במשחקי לונדון 2012 וכמובן לקטוף שם מדליה".

 

מאמן נבחרת הנוער ועוזר מאמן נבחרת הבוגרות, גל גלילי, מספר: "ענבר לא שיחקה כדורעף מגיל צעיר ובכל זאת היא מתקדמת יפה: כיום היא קפטן נבחרת הנוער של ישראל. ענבר שחקנית צעירה מאד מבחינת מספר השנים בהן היא משחקת כדורעף ועליה להתחזק פיזית. עם זאת, היא מוכשרת ובעלת אופי טוב. אני מאמין שאם היא תמשיך בהתקדמותה המהירה היא תהיה שחקנית מובילה בנבחרת הבוגרות בכדורעף, שמטרתה לקטוף מדליה במשחקי לונדון 2012".

 

 

 

 


     העדכון האחרון 28.12.07

 

חיפוש כדורעף-הכל כאן  
    הפועל כפר סבא נשים  
    ליגה למקומות עבודה  
     מועדון כדורעף חדרה  
 

 

        רוצה לקבל עדכונים ?

הרשם לקבלת עדכונים מהאתר לחץ כאן

 

        כיף ברשת

אתה חולה ולא הצלחת להגיע היום לאימון ?  רוצה בכל זאת לשחק כדורעף ? מעכשיו אפשר לשחק כדורעף גם במחשב.
במיוחד לילדי בית הספר לכדורעף מדור מיוחד: משחקים, הורדות, רקעים, שומרי
מסך להורדה ועוד...רק על תשכח להגיע גם לאימונים !...למשחקי מחשב

 

       ליגות, אליפויות, חוגים...  

ליגות איגוד הכדורעף
ליגות בתי ספר
כדורעף חופים
מסגרות כדורעף אחרות
חוגי כדורעף וחובבנים

 

 

 

חדשות כדורעף | כדורעף ישראלי | כדורעף עולמי | הכל על כדורעף | גלריה כדורעף | כדורעף חופים | קישורים | דרושים | אודות האתר | פורום כדורעף | מפת האתר

האתר עוצב ונבנה ע"י "מחשבים נקודה" בניית אתרים © 2007 כל הזכויות שמורות לאתר "אוהבים כדורעף"