דרושים כתבים וצלמים

האתר הוא שלכם, הגולשים ! מערכת האתר מחפשת כתבים וצלמים המעוניינים לתרום מפרי עטם,

מקלדתם ומצלמתם ולהפוך לשותפים פעילים באתר. מדובר במסירת ידיעות, כתבות וצילומים ממשחקים, טורנירים, פעילות יום יומית של הקבוצות או אירועי כדורעף. לפרטים נוספים

 

        מבזקי כדורעף

 

  "אם לא יעזרו לי אני מת" -  סרגיי קוחטין

 

מאת יואב מינץ, צילום אדריאן הרבשטיין-הכתבה הופיעה ב"צפון 1"- 26.10.07

הכדורעפן המצטיין סרגיי קוחטין בן 40, בעל עבר מפואר בנבחרת ישראל וקבוצות בליגת העל, כל 9 תארי אליפות וגביע המדינה נקלע למצב אישי מזעזע: הוא ישן ברחוב בעכו ומבקש אוכל. הדבר הובא לידיעת אנשי מטה אשר שבה הוא רואה את ביתו והם עושים מאמצים גדולים לשקם את השחקן.

בקבוצת הפועל מטה נתקבלו בימים האחרונים פניות נרגשות ויוצאות דופן לסייע בכל דרך אפשרית לסרגיי קוחטין, כדורעפן מצטיין שהחל את דרכו הספורטיבית בישראל לפני 15 שנה ונקלע לאחרונה למצב אישי קשה ביותר. ממכתב שנשלח למנכ"ל איגוד הכדורעף יאיר שרון עולה, כי לאנשי מטה אשר נודע מאיש עסקים בעכו, המכיר את אנשי הקבוצה, כי "עקב מצבו האישי הקשה, הפך קוחטין למחוסר דיור, הוא חולק מקלט בעכו, עם שלושה נרקומנים, ומשוטט במסעדות בעיר ומבקש אוכל".

קוחטין בן 40, המתנשא לגובה 2 מטרים, בלט במשך שנים רבות כמנחית מצטיין בליגת העל. קוחטין היה שותף לתשעה תארי אליפות ותשע זכיות בגביע המדינה בקבוצות שבן שיחק. הוא שיחק 3 שנים בהפועל העמקים והמשך עוד 6 עונות בהפועל מטה אשר, וכן קרית אתא ולאחרונה גם בעילבון. בנוסף רשם קריירה מפוארת בנבחרת ישראל. לפני זמן לא רב קיבל הצעה פיקנטית לעבור לענף הכדוריד בגלל חוסנו וגובהו אבל הרעיון נגנז. בעונה האחרונה שיחק קוחטין במדי עירוני קרית אתא. בראיון נרחב שנערך איתו בעיתון "הד הקריות" בחודש מרס האחרון, אמר קוחטין לכתב יניב ציטרין: "בגלל שאין פה כסף אני נאלץ לעשות דברים שלא קשורים למקצוע. עד לפני חצי שנה עבדתי כשומר בבית ספר בנהריה (תיכון "עמל" – י.מ.). מה לא עשיתי? הייתי שומר בפאבים ובמועדונים ואפילו במשחקי כדורגל". בסוף העונה הקודמת קוחטין מצא את עצמו ללא קבוצה, ולדברי גורם במטה אשר, מסיבות אישיות שונות, הפך קוחטין למחוסר דיור. כתוצאה מכך נאלץ להפסיק את עבודתו כמאבטח ולמעשה הוא חסר כל אמצעים. בעל מסעדה בעכו, המכיר את אנשי מטה אשר, הבחין לאחרונה בקוחטין כשהוא מסתובב במסעדות ומבקש אוכל, ישן לעיתים על ספסל, מתרועע לעיתים עם נרקומנים, ומצבו הפיזי והנפשי קשה ביותר. בעל המסעדה היפנה את תשומת ליבם של אנשי מטה אשר ואלה החלו להפעיל מאמצים למציאת פתרון לשיקומו. גורם במטה אשר הגדיר את מצבו של קוחטין: "מסובך ואנוש". מאמן מטה אשר נעם כץ סיפר השבוע כי באחת הפעמים שדיבר בטלפון אם קוחטין אמר לו השחקן: "נעם, אם לא יעזרו לי, אני מת".

 

השחקן המצטיין סרגי קוחטין והכתב "צפון 1", יואב מינץ - צילום אדריאן הרבשטיין

 

ביום רביעי אחר הצהריים, אחרי מספר שעות של חיפושים אותר קוחטין יושב על ספסל למרגלות בנין מגורים רב דיירים מוזנח בעכו, שבסביבתו נראים טיפוסים מפוקפקים.

קוחטין הכבוי שמח לראות את כתב העיתון, המכיר אותו מאז הגיע לישראל. על ראשו של קוחטין תחבושת, והתברר כי טיפוס מפוקפק, חבט בראשו עם בקבוק זכוכית וגרם לפצע עמוק. גופו של קוחטין שכשחקן היה בנוי לתלפיות, הצטמק, עיניו דומעות והוא נשמע מיואש: "תראה איך אני נראה. אם לא יעזרו לי אני מת. נאלצתי לעזוב ב-1 בספטמבר את הדירה שבה גרתי עם אשתי בעכו. פגשתי בן אדם שגר עם אבא שלו והוא רק הסכים שאשים את התיק שלי אצלו בדירה. הוא לא הסכים שאשן אצלו אפילו על הרצפה. מאז חודש וחצי, אני ישן על הספסל כאן בחוץ עוד מעט גשם, ואני לא יודע מה יהיה? חשבתי שאולי כדאי ללכת למשטרה ולעשות משהו ואז יעצרו אותי, לפחות יהיה לי איפה לישון ולאכול. אי אפשר להאמין איך אני מרגיש. אם לא יעזרו לי מטה אשר, האיגוד, מישהו, או אני בכלא או אני מת". 

 

 

מנכ"ל האיגוד יאיר שרון, אישר כי אכן קיבל את המכתב ועל אף שהאיגוד אינו מחוייב לשחקן, הוא פועל כעת מרצון טוב ואנושי למצוא דרך לסייע. נודע כי ראש המועצה האזורית מטה אשר יהודה שביט מתכוון לפנות לראש עירית עכו שמעון לנקרי בבקשה לנסות ולסייע לשחקן המצטיין שהתדרדר בצורה שלא תאמן.

 
 


קרא עוד חדשות על כדורעף

הגיב על הכתבה בפורום
ליגת העל נשים - דיווחים ותמונות ממשחקים
מועדון כדורעף יואב כפר סבא נשים
ליגת העל נשים: קבוצת הדגל של נווה שאנן
חוזרת בצעדי תינוק גדולים - טלי שפושניקוב
ליגת העל נשים: עמק הירדן רוצה להפתיע
אליצור כוכב יאיר נשים - "עושים בית הספר"
עולה חדשה - אשקלון בליגת העל נשים
מוכנות לפתיחת העונה – הפועל כפ"ס נשים
ליגת העל נשים: קבוצת הנערות של נווה שאנן
 

 
 

 


     העדכון האחרון 22.10.07

 

חיפוש כדורעף-הכל כאן  
    הפועל כפר סבא נשים  
    המחזור האחרון  
     פינת השיפוט  
 

 

        רוצה לקבל עדכונים ?

הרשם לקבלת עדכונים מהאתר לחץ כאן

        כיף ברשת

אתה חולה ולא הצלחת להגיע היום לאימון ?  רוצה בכל זאת לשחק כדורעף ? מעכשיו אפשר לשחק כדורעף גם במחשב.
במיוחד לילדי בית הספר לכדורעף מדור מיוחד: משחקים, הורדות, רקעים, שומרי
מסך להורדה ועוד...רק על תשכח להגיע גם לאימונים !...למשחקי מחשב

 

       ליגות, אליפויות, חוגים...  

ליגות איגוד הכדורעף
ליגות בתי ספר
כדורעף חופים
מסגרות כדורעף אחרות
חוגי כדורעף וחובבנים

 

       חדש באתר

 

       כדאי לגלוש...

 

חדשות כדורעף | כדורעף ישראלי | כדורעף עולמי | הכל על כדורעף | גלריה כדורעף | כדורעף חופים | קישורים | דרושים | אודות האתר | פורום כדורעף | מפת האתר

האתר עוצב ונבנה ע"י "מחשבים נקודה" בניית אתרים © 2007 כל הזכויות שמורות לאתר "אוהבים כדורעף"