המליץ על האתר שלנו !        דרושים כתבים וצלמים

האתר הוא שלכם, הגולשים ! מערכת האתר מחפשת כתבים וצלמים המעוניינים לתרום מפרי עטם,

מקלדתם ומצלמתם ולהפוך לשותפים פעילים באתר. מדובר במסירת ידיעות, כתבות וצילומים ממשחקים, טורנירים, פעילות יום יומית של הקבוצות או אירועי כדורעף. לפרטים נוספים

 

        מבזקי כדורעף

 כבשו את כפר סבא: מאמאנט www.mamanet.org.il

 

מאת עפרה אברמוביץ , תמונות מאתר מאמאנט - 22.10.07

ההתחלה קשורה כולה למר חיים בורוסקי אשר עבד בחברה למתנ"סים בנצרת עילית ושם הקים, עוד בסוף שנות השמונים, ליגת כדורשת לאמהות של תלמידים בבתי הספר היסודיים בעיר. לאחר שיצא לגמלאות ועבר להתגורר בכפר סבא, ניסה להקים ליגה דומה.
ההתחלה לא הייתה קלה.  כאן נכנסה לתמונה

עפרה אברמוביץ שהחלה, ללא לאות ובהתנדבות מלאה - ליזום, לשווק ולדחוף את המשחק בקרב תושבות העיר, ראש העיר, מנהלי בתי הספר, ועדי ההורים, אסיפות הורים, מורים לחינוך גופני, כדי שכל אלו יעזרו  בהקמת קבוצות בבתי הספר.עפרה שיתפה בחזונה את ראש עיריית כפר-סבא, מר יהודה בן-חמו, שנרתם מיד לעניין ולאחר קבלת ברכתו יצא הפרויקט לדרך.
בינואר 2006 החלה ההרשמה לעונת 2005-6. כבר במרץ 2006 נפתחה העונה הראשונה של ליגה שמנתה 10 קבוצות. בהרכבי קבוצות אלה נכללו אמהות שייצגו את בתי הספר מכל רחבי כפר סבא, בהן למדו ילדיהן. ב-10 הקבוצות שיחקו 110 שחקניות. ביוני 2006 נערך משחק גמר-האליפות. המשחק התעלה לרמה גבוהה ביותר, והיה מרתק, צמוד  ומלהיב. 
 

אתר האינטרנט של מאמאנט:  www.mamanet.org.il
 

מהו משחק הכדורשת?
משחק הכדורשת הינו משחק הדומה למשחק הכדור- עף והמבוסס על אותם החוקים. ההבדל היחיד הוא, שבניגוד לכדור-עף בו מתמסרים בעזרת מסירות או מכות (הנחתות)עליות וקבלות  תחתיות כך שהכדור כל הזמן נשאר באוויר, בכדורשת תופסים את הכדור בשתי הידיים לזמן קצר (עד 1 שניה) ואז מוסרים אותו לשחקן/ית אחר/ת.
על כל קבוצה להעביר את הכדור מעל הרשת, שגובהה הוא 2.25 מטר, למגרש הקבוצה היריבה, במטרה שהכדור ייפול על רצפת המגרש. בכל קבוצה יש שישה שחקנים/ות המשחקים/ות בשתי שורות:  קדמית-התקפה (סמוך לרשת) ואחורית-הגנה. 3 שחקנים/ות יכולים/ות לגעת בכדור (תפיסה ושתי מסירות) עד שהוא מועבר מעבר לרשת. ניתן לתפוס את הכדור, למסרו או להנחיתו מעבר לרשת.  שאר החוקים כתובים בתקנון כדורשת.
משחק הכדורשת הוא משחק ספורטיבי קבוצתי, המשלב חוכמת משחק, עבודת צוות, פעילות וכושר גופני והנאה מרובה, ללא צורך בידע מוקדם.
 


עונת המשחקים השנייה 2006-7
ההצלחה המדהימה הובילה לפתיחת עונת המשחקים השנייה 2006-7, שכבר זכתה להיקרא בשם "ליגת מאמאנט". הפרויקט עבר מיתוג מיוחד, אשר נהגה ובוצע בהתנדבות על ידי משרד הפרסום פריור בניהולו של יואב חביב שנתן את חסותו לכך. המיתוג המיוחד, שלצורך ביצועו הוקצה צוות קריאייטיבי מיוחד, כלל: שם ולוגו חדשים, קונספט פרסומי, ומודעות בעיתונות.
בעונה השניהכבר התחרו 250 שחקניות מ 20 קבוצות מבתי ספר שונים. משחקי הליגה נערכים אחת לשבוע, כשבסוף השנה מוכתרת אלופה  לאחר סדרת משחקי בתי הגמר. משחק האליפות העונה נערך ב 17 למאי. לעיני קהל של מאות ילדי השחקניות, הבעלים, מנהלות בתי הספר ואורחים רבים מכל הארץ שבאו לחזות ב"תופעה".  במקביל, נערך מפעל "גביע מאמאנט" בשיטת הנוק אאוט. והגמר נערך בשנה השניה ב 31 במאי 2007.
כל קבוצה מתאמנת לפחות פעם בשבוע באולם בית ספרה בעזרת מאמן/ת מתנדב/ת שמדריך/כה את האמהות ועוזר/ת להן לשפר את טכניקת משחקן ואת כושרן הגופני. הפעם השנייה היא במפגש השבועי של משחקי הליגה בימי ה' בערב באולם הספורט בבית הספר גלילי בעיר. 
 


 

 מקצוענות
חיים בורוסקי, עפרה אברמוביץ' וחברותיה הקפטניות הציבו בליגת מאמאנט רף גבוה וסטנדרטים של מקצוענות כמו: תקנון כדורשת, טבלת תוצאות המתעדכנת כל שבוע, תכנית משחקים עם לו"ז קשיח, תלבושת אחידה, הנפקת כרטיסי שחקנית, חלוקת סטיקרים, ארגון אולמות המשחק, הפעלת שופטים, רשמים, מזכירויות, לוח תוצאות, אחראי אולם, וחובש. הכול בסיוע צמוד של עיריית כפר סבא.
 


 

התנהלות הקבוצות
לצורך האימונים, הקבוצות השונות מקבלות מראשי הליגה ומעיריית כפר סבא, את כל הדרוש להן, כמו: אולמות, כדורים תיקניים, רשתות ותלבושות. 
לכל קבוצה יש קפטנית שהינה ראש קבוצתה. הקפטנית אחראית למספר נושאים כמו: רישום שחקניות הקבוצה, ריכוז כל הטפסים המנהלתיים ושמירה על קשר עם ראשי הליגה והקפטניות האחרות.
כל הפעילות מאורגנת דרך רשת האינטרנט כשעפרה מעבירה לקפטניות הנחיות ולו"זים ומשם כל קפטנית מעבירה את המידע לשחקניות קבוצתה.
 


 

חזון ליגת "מאמאנט"
לליגת מאמאנט מספר רב של הבטים: ספורטיבי, חברתי, חינוכי וקהילתי.

ההיבט הספורטיבי
: 
אמהות בגילאים 45 – 30 לערך יוצאות מביתן ועושות ספורט. בגילאים אלו, לעיתים קרובות האמא העסוקה אינה מבצעת פעילות גופנית כלשהי. הכדורשת נותן לה פלטפורמה ספורטיבית ו"מחזיר את האמהות לגיל העשרה". חדוות הניצחונות, תוגת ההפסדים, שתוף הפעולה הקבוצתי וחיזוק הכושר הגופני האישי מכניסים את האמא למסגרת תחרותית.

ההיבט החברתי:
במהלך האימונים ומשחקי הליגה, נוצרת קבוצה מגובשת חברתית עם מכנה משותף, נוצרים מעגלי היכרויות חדשים ונרקמות ידידויות חדשות בין אמהות שעוברות חוויות משותפות.

הקשר בין ההורה לילד-
האמהות, שבדרך כלל הן האחראיות על הובלת הילדים לחוגים ועידודם משנות את הנוהג המשפחתי הן השחקניות ואותן באים לעודד וכדברי אחד "מהצוציקים" שלנו "פתאום אמא היא האלופה" . גם ילדים בוגרים יותר, בגיל ההתבגרות השוקעים בעולמם  מגיעים עם אימם למשחקי הליגה, צופים ומעודדים , דבר המחזק את הקשר עמה ויוצר עמה נושא משותף לשיחה.

ההיבט החינוכי:
המכנה המשותף של כל קבוצה הינו השייכות הבית ספרית. האמהות מלמדות את הילדים לחוות ספורט כחלק מאורך החיים. עוברות דרך חוויות של לדעת לפרגן למרות הפסדים במשחקים ועוד ערכים כמו התמדה והתנהגות ספורטיבית במגרש.

"גאוות יחידה": 
כל שחקנית בקבוצה נושאת על גב חולצת הליגה את שם בית הספר בו לומדים ילדיה. הדבר גורם לאמא המשחקת להיות מחויבת לבית הספר ובאופן ישיר, לילדיה. בנוסף, על ידי ההשתייכות של האמהות לנבחרת הספורט הבית ספרית הן מעבירות לילדים מסר שרצוי לעסוק בספורט, ולא רק במחשב או בטלוויזיה. לראייה, לראשונה בארץ נפתח בכפר סבא חוג כדורשת לילדים בכיתות א' ו-ב'. החוג נפתח לאור פניות מרובות של שחקניות כדורשת שביקשו מסגרת דומה לילדיהן ומהווה בסיס להצטרפות לענף הכדורעף בעתיד.

ההיבט הקהילתי:
האמהות מרגישות גאווה על כך שהן חלק ממפעל עירוני ייחודי, מצליח ומשגשג. הקשר החזק הנוצר בקבוצות גורם לאמהות להתחיל וליזום פעילויות ורעיונות קהילתיים/ שכונתיים, מחוץ לכדורשת, נושא שהולך ותופח עם הזמן.

 
מבנה המאמאנט עונת 2007-8
 
בד בבד עם  הקמת הליגה הקמנו גם את קהילת מאמאנט.
  במבנה ארגוני שבנינו ישנה הפרדה בין הצד הספורטיבי המנוהל תחת גורמי מחלקת הספורט בעיריה (רכזים, שופטים, מזכירויות, רשמים, חובשים, אחראי אולמות ועוד כולל ועדת משמעת) לבין ועדות המאמאנט שהוקמו כדי לצקת תכנים לנושאי הקהילה.
בין שאר הועדות שהקמנו-ועדת גיוסים וקשר עם בתי הספר, ועדת אינטרנט, ועדה רפואית, ועדת ארועים, ועדת קהילה ועוד
כמו כן הקמנו אתר אינטרנט www.mamanet.org.il  בהתנדבותו של בעל של שחקנית במאמאנט יחד עם ועדת האינטרנט.
האתר שהוקם זוכה לכניסות רבות הן של השחקניות משפחותהן והרבה אורחים ששמעו על כך מקצוות הארץ ואף העולם.
 
יעדי מאמאנט לעונת 2007-8 הינם:
 
- גיוס והקמת קבוצות בבתי הספר התיכוניים בעיר וע"י כך הגדלת מספר הקבוצות מ-20  ל-30 ( 20 בשנה השניה ו-10 בשנה הראשונה)
– הקמת פורום משותף עם מנהלות בתי-הספר שייקרא = מאמאנט-קהילה וביצוע פרויקטים ייחודיים למען התלמידים -הילדים –הקהילה.
 
הליגה הציבה סולם ערכים גבוה של חינוך ,התנהגות , הגינות ספורטיבית , קשר בין ההורה לילד, פעילות ספורטיבית נקיה ולא דומה למתרחש על מגרשי הספורט הרגילים.
 
 הדגשים של ליגת מאמאנט  יהיו בנושאי החינוך לערכים ,מלחמה באלימות והסתות , התנהגות ספורטיבית למופת הן במגרש והן חוצה לו.
 
ליגת מאמאנט מהווה כרטיס ביקור וחלון ראווה של העיר כפר סבא ולכן החליטה העיריה בראשותו של מר יהודה בן חמו להעמיד את הפרויקט החינוכי/ספורטיבי/קהילתי בראש מעיניה.
 
ולכל מי שרוצה להווכח במו עיניו מהי הליגה ומה תרומתה מוזמן לחזות  בקליפ שצילם וערך בעל של אחת השחקניות (כמובן בהתנדבות) יתכן קישור של הסרט ללא קול
 
 


קרא עוד חדשות על כדורעף נשים

הגיב על הכתבה בפורום
ליגת העל נשים - דיווחים ותמונות ממשחקים
מועדון כדורעף יואב כפר סבא נשים
ליגת העל נשים: קבוצת הדגל של נווה שאנן
חוזרת בצעדי תינוק גדולים - טלי שפושניקוב
ליגת העל נשים: עמק הירדן רוצה להפתיע
אליצור כוכב יאיר נשים - "עושים בית הספר"
עולה חדשה - אשקלון בליגת העל נשים
מוכנות לפתיחת העונה – הפועל כפ"ס נשים
ליגת העל נשים: קבוצת הנערות של נווה שאנן
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


     העדכון האחרון 22.10.07

 

חיפוש כדורעף-הכל כאן  
    הפועל כפר סבא נשים  
    כדורעף בטלביזיה  
     פינת השיפוט  
 

 

        רוצה לקבל עדכונים ?

הרשם לקבלת עדכונים מהאתר לחץ כאן

        כיף ברשת

אתה חולה ולא הצלחת להגיע היום לאימון ?  רוצה בכל זאת לשחק כדורעף ? מעכשיו אפשר לשחק כדורעף גם במחשב.
במיוחד לילדי בית הספר לכדורעף מדור מיוחד: משחקים, הורדות, רקעים, שומרי
מסך להורדה ועוד...רק על תשכח להגיע גם לאימונים !...למשחקי מחשב

 

       ליגות, אליפויות, חוגים...  

ליגות איגוד הכדורעף
ליגות בתי ספר
כדורעף חופים
מסגרות כדורעף אחרות
חוגי כדורעף וחובבנים

 

       חדש באתר

 

       כדאי לגלוש...

 

חדשות כדורעף | כדורעף ישראלי | כדורעף עולמי | הכל על כדורעף | גלריה כדורעף | כדורעף חופים | קישורים | דרושים | אודות האתר | פורום כדורעף | מפת האתר

האתר עוצב ונבנה ע"י "מחשבים נקודה" בניית אתרים © 2007 כל הזכויות שמורות לאתר "אוהבים כדורעף"