המליץ על האתר שלנו ! 

 

        דרושים כתבים וצלמים

האתר הוא שלכם, הגולשים ! מערכת האתר מחפשת כתבים וצלמים המעוניינים לתרום מפרי עטם,

מקלדתם ומצלמתם ולהפוך לשותפים פעילים באתר. מדובר במסירת ידיעות, כתבות וצילומים ממשחקים, טורנירים, פעילות יום יומית של הקבוצות או אירועי כדורעף. לפרטים נוספים

 

        מבזקי כדורעף

 

 הנחתת בכורה - הקבוצות קיבוציות מודל 2007

 

מאת תומר רונא - הכתבה הופיעה בעיתון הקיבוץ "מגרש ביתי" - 2.10.07

המרימים, המנחיתים והאוהדים מתכוננים לפתיחת עונת הכדורעף * והשנה - רק שתי קבוצות קיבוציות בליגת העל: הפועל מטה-אשר והפועל עמק-חפר/מנשה * הגשת פתיחה לעונה.
מייד אחרי החגים תיפתח, בשעה טובה, עונת הכדורעף לשנת 2007-8. השנה תשחקנה רק

שתי קבוצות קיבוציות בליגת העל: הפועל מטה-אשר והפועל עמק-חפר/מנשה. בליגה הלאומית תשחק הפועל בקעת בית-שאן, והפועל אשדוד/חצור נפרדת סופית מהליגה הבכירה ומודיעה על פירוק, עם סיכוי קלוש לאיזשהו המשך מקומי. 

השנה תהיה הפועל מטה-אשר הקבוצה הבכירה בתנועה הקיבוצית. היא מראה סימני התאוששות מהמכה שחטפה לפני שנים מספר, שאיימה למוטט אותה. כמדי שנה, מקיימת הפועל מטה-אשר מסיבת עיתונאים במועצה האזורית, לרגל פתיחת העונה. כל השחקנים לבושים במדי הקבוצה, והמנהל מציג אותם אחד-אחד.

 השנה מציבה מטה-אשר סגל רחב, שאמור להצעיד את הקבוצה למקומות 1-4, ומשם לפלייאוף העליון. מטה-אשר ספגה מכה קשה כאשר הזר הברזילאי, שהיה אמור להיות איכותי ביותר ולהוביל את הקבוצה לטופ הישראלי, ביטל את בואו ואת חתימתו, והקבוצה נאלצה להביא זר אחר, שרמתו עדיין אינה ידועה וכלל לא ברור אם המאמן החדש (נועם כץ) יצרף אותו אל שורות האדומים ממטה-אשר.

 אומר יו"ר הקבוצה, מיכאל קישון (שמרת): "החלטנו לקחת מאמן בן המקום, עם אהבה לקבוצה, שבא מבפנים ושרואה את טובתה מעל הכול. נועם כץ הוא מקצועי ואנו מאמינים בו. קיבלנו מכה בשל אי-הגעתו של הזר מברזיל. כרגע החתמנו זר אחד, ואת השני אנו מקווים להחתים".הפועל מטה אשר


ש: יש ספונסרים השנה?
מיכאל קישון: "פנינו לכל מפעלי הקיבוצים באזור, אך אף אחד מהם לא מוכן לתמוך בנו כלכלית, ועל כך אנו מתוסכלים. המימון העיקרי מגיע מהמועצה וממפעלי 'מילואות', מ'כלל ביטוח', ואולי, בהמשך, ממפעל 'טבעול'. לצערי, מפעלי הקיבוצים לא הפנימו את חשיבות התמיכה בקהילה".

לדברי קישון, יש כוונה השנה להגדיל את תשתית השחקנים הצעירים באמצעות הבאת תלמידים מהערים הסמוכות ללמוד בבתי הספר של הקיבוצים, וכך לצרף שחקנים נוספים. "יש לנו שאיפה להחזיר את הקבוצה לצמרת. האולם הוותיק 'נעמן' עבר מתיחת פנים, ואנו מקווים שהקהל ימשיך לבוא ולדחוף אותנו".

נועם כץ, המאמן, מוסיף: "השאיפה היא להגיע לצמרת, תוך שמירה על צביון השחקנים המקומיים. השנה החלטנו ללכת על זרים מדרום אמריקה ולא ממזרח אירופה, במטרה לשנות את דרך המשחק וליצור כדורעף יותר מהיר ומהנה לקהל. אני שואף להעמיד קבוצה עם אופי, שנלחמת ולא נשברת".

ש: ואיך אתה מעריך את המאבקים בליגה?
נועם כץ: "השנה יש לנו קבוצה מנוסה יותר מזו שהייתה בשנה שחלפה. מבחינת מימון, יש הבדלי רמה בין קבוצות הקיבוצים לקבוצות העירוניות, שם הכסף גדול יותר - ולכן למשחקים הגדולים נעלה לא כפייבוריטים, אבל עם מטרה לנצח כל קבוצה, בעזרת משחק קבוצתי ורוח לחימה".

ומסכם יהודה שביט (כברי), ראש המועצה האזורית מטה-אשר: "שיפצנו את האולם הכי זקן בתנועה הקיבוצית. המועצה איננה ספונסר, אלא היא רואה עצמה כגוף שמחויב לסייע לקבוצה שנמצאת בטופ הישראלי בכל ענף, ולא רק בכדורעף. אני מקווה לעמוד בהבטחה להגיע לכל משחקי הבית של הקבוצה".

 רוח לחימה תוצרת בית
גם מעט דרומה מהגליל המערבי, בעמק-חפר, נשלמות ההכנות לעונת הכדורעף שבפתח. מאיר גולן (המעפיל), מנהל הפועל עמק חפר/מנשה: "הקבוצה בנויה על שחקנים מהאזור שלנו, ועל כך אנו גאים. יש לנו רוח לחימה בלתי-רגילה, שנתנה לנו כמה משחקים גדולים בעונה שעברה. השנה התחזקנו בשני זרים חדשים מברזיל. לפני שנה שיחקנו עם ברזילאי אחד, והשנה אנו מביאים עוד אחד. את הקבוצה יאמן תומר לוינזון, בן עין-המפרץ".הפועל המעפיל עמק חפר/מנשה


ש: איך תסתדרו עם המימון?
מאיר גולן: "יש לנו תמיכה משתי המועצות, עמק-חפר ומנשה, ואנו אומרים תודה גדולה, למרות שהיינו רוצים יותר וזקוקים ליותר. בנוסף למועצות, יש לנו תמיכה ממפעלים באזור".

לפני שנה סיימה הקבוצה במקום השביעי. "השנה אנו שואפים לטפס שני מקומות קדימה", אומר גולן. "הליגה נראית חזקה מאוד, כל הקבוצות התחזקו ויש לי ההרגשה שהליגה תתחלק לשניים. חמש קבוצות יתמודדו בצמרת, ומתוכן - אני מעריך - יזכו באליפות הוד-השרון, מכבי תל-אביב או קריית-אתא. אני שואף שהקהל ימשיך לבוא לעודד אותנו באולם שלנו בעין-שמר, ושהאולם יהיה מלא 500 צופים, כמו בתקופות העבר".

הרמה חילונית-דתית
בליגה הלאומית בכדורעף תשחק, באולם שבקיבוץ שדה-אליהו, הפועל בקעת בית-שאן. האיש העומד מאחוריה הוא אהוד אשל (טירת-צבי). "איננו מתכוונים לעלות לליגת העל", אומר אשל. "המועצה נותנת לנו תקציב שמספיק לצרכים המינימאליים, אבל לא כדי לחזור לליגת העל. הקבוצה מתבססת על שחקנים שקמו באגודה, ללא זרים. היכולות והשאיפות שלנו הן להתבסס בליגה הלאומית - שהיא ליגה קשה, רוב הקבוצות בה שוות בכוחן, ולכן מהמקום השביעי יכולים לנצח את אלה שמקום הראשון. בת-ים, למשל, שעלתה לליגת העל בשנה שעברה, הפסידה בכמה משחקים לקבוצות נחותות ממנה, וממש לא היה לה קל".

 ש: מהן המשימות המרכזיות שלכם השנה?
אהוד אשל: "יש לנו בעיה בתשתית ואנו נלחמים על כל ילד ומנסים לשקם את הכדורעף בבתי הספר 'גאון הירדן' ו'שקד' בשדה-אליהו. הקבוצה שלנו ייחודית וססגונית, כי היא מעורבת, של חילונים ודתיים. הבעיות שלי הן השארת השחקנים בבית, והמשך החדרת הכדורעף בבתי הספר. כל שנה אני נלחם ונאבק עד שהקבוצה נעמדת. זוהי מלחמת עולם ממש, להחזיק קבוצה, אבל אני משוגע לדבר. המשימה שלנו היא לא לרדת ליגה, כדי להמשיך לקבל מימון ולהיות חלק פעיל במועצה".

חצור נכנסה לארכיון
לפני הפועל אשדוד/חצור עומדות שתי אפשרויות, שמתאר איתמר כהן, מנהל הקבוצה מקיבוץ חצור: "ייתכן שנמשיך את הקשר עם אשדוד ונשחק בליגה הארצית (השלישית) באשדוד, לא ברור עם איזה שחקנים; וייתכן שתהיה קבוצה נוספת שתשחק בליגה א' ותהיה בנויה רק על שחקני הקיבוץ, שישחקו בשביל הכיף. אפשר לומר שהקבוצה שלנו נכנסה לארכיון. שחקני הקבוצה פוזרו לקבוצות השונות בארץ. לצערי הגענו למצב שהאנשים שמחליטים ושאוחזים בכסף לא מגלים עניין בקבוצה ולא אכפת להם שהיא תיעלם - וזה מה שקרה לנו".

 קרא עוד: איך מתכוננות קבוצות אחרות לפתיחת הליגה ?

הגיב על הכתבה בפורום הקבוצה
רגע לפני, המעפילה מעמק חפר
בת ים - צחי אלבס: "אני מרוצה מהזר שהגיע"
מטה אשר: מונטאלבאן דיק אלבס קונסיגאו

ק. אתא: "טאוב לא מסכים לשחרר אותי..."

הפעול כפר סבא -  השבוע נחת הזר הראשון
ביטוח להצלחה: מכבי "כלל ביטוח" תל אביב
מכבי ארזים רעננה - נראים טוב
 

 
 
 
 
 

 


     העדכון האחרון 06.09.07

 

חיפוש כדורעף-הכל כאן  
    הפועל כפר סבא נשים  
    כדורעף בטלביזיה  
     פינת השיפוט  
 

 

        רוצה לקבל עדכונים ?

הרשם לקבלת עדכונים מהאתר לחץ כאן

        כיף ברשת

אתה חולה ולא הצלחת להגיע היום לאימון ?  רוצה בכל זאת לשחק כדורעף ? מעכשיו אפשר לשחק כדורעף גם במחשב.
במיוחד לילדי בית הספר לכדורעף מדור מיוחד: משחקים, הורדות, רקעים, שומרי
מסך להורדה ועוד...רק על תשכח להגיע גם לאימונים !...למשחקי מחשב

 

       ליגות, אליפויות, חוגים...  

ליגות איגוד הכדורעף
ליגות בתי ספר
כדורעף חופים
מסגרות כדורעף אחרות
חוגי כדורעף וחובבנים

 

       חדש באתר

 

       כדאי לגלוש...

 

חדשות כדורעף | כדורעף ישראלי | כדורעף עולמי | הכל על כדורעף | גלריה כדורעף | כדורעף חופים | קישורים | דרושים | אודות האתר | פורום כדורעף | מפת האתר

האתר עוצב ונבנה ע"י "מחשבים נקודה" בניית אתרים © 2007 כל הזכויות שמורות לאתר "אוהבים כדורעף"