המליץ על האתר שלנו !


        דרושים כתבים וצלמים

האתר הוא שלכם, הגולשים ! מערכת האתר מחפשת כתבים וצלמים המעוניינים לתרום מפרי עטם,

מקלדתם ומצלמתם ולהפוך לשותפים פעילים באתר. מדובר במסירת ידיעות, כתבות וצילומים ממשחקים, טורנירים, פעילות יום יומית של הקבוצות או אירועי כדורעף. לפרטים נוספים

       האם ידעת ש...

 משחק כדורעף לזכרו של סגן ארז שטרק ז"ל

 

מאת צוות האתר - 18.09.2007

כמו בכל שנה יתקיים משחק כדורעף בין הפועל מטה אשר להפועל עירוני קרית אתא ביום שלישי 2.10.2007. האירוע המסרתי יתקיים באולם הספורט נעמן, על יד כפר מסריק, בשעה 19.00 לזכרו של סגן ארז שטרק.
ארז, שהיה שחקן כדורעף מצטיין, נפל באסון המסוקים בדרכו לפעילות מבצעית בלבנון ב-4.2.1997.

ארז שטרק למד כדורעף בכיתת ספורט בחטיבת הביניים רוגוזין א' ואחר כך עבר לשחק בהפועל מטה אשר ובנבחרת ישראל.
 

 
 

 סגן ארז שטרק ז"ל

 

דף זה הוא חלק ממפעל ההנצחה הממלכתי "יזכור", שנערך ע"י משרד הביטחון באתר "נזכור את כולם"

בן ברכה ומאיר. נולד ביום כ' בטבת תשל"ו (24.12.1975) בקרית אתא. אח לאילן ואושרית. ארז החל את לימודיו בבית-הספר היסודי "הצבי ישראל" בקרית אתא, המשיך בחטיבת הביניים "רוגוזין" בכיתת הספורט, שהיתה כיתת העילית של בית-הספר, וסיים בחטיבה העליונה במגמת אלקטרוניקה ומחשבים. העיסוקים המרכזיים בחייו היו ספורט וקריאת ספרים. ארז עסק בכדורעף וכדורסל, ובזכות כשרונו הגיע אף לנבחרת ישראל בכדורעף, במסגרתה ייצג את המדינה בתחרויות בחו"ל.


באמצע חודש אוקטובר 1994 התגייס ארז לצה"ל. הוא עבר הכשרת טצ"נים בחיל הקשר שבסיומה שובץ באחד מבסיסי החיל בפיקוד צפון, ובמסגרת תפקידו נשלח למשימות בלבנון. בתום שנה בתפקידו כטצ"ן עבר קורס קצינים בסיסי והשלמת קשר. בתום ההשלמה נלחם ארז לקבל את תפקיד הקשר"ג ברכס עלי טאהר. לארז הוצעו חמישה תפקידים, אך הוא לא ויתר ונלחם לקבל רק את התפקיד שאליו שאף להגיע. וכשקיבל תפקיד זה, לא היה מאושר ממנו. ארז הספיק לשרת במשך שבעה חודשים כקשר"ג הרכס בבופור ובמוצב "דלעת". בזמן שירותו בתפקיד ביצע שיפורים ושינויים למען חייליו, דאג להם לכול כמפקד, אח ורע. ארז ראה בצבא מושא לקריירה ושאף להתקדם במסלול זה.

בערב של יום כ"ח בשבט תשנ"ז (4.2.1997) אירע אסון המסוקים, עת התנגשו שני מסוקי יסעור מעל מושב שאר ישוב. שבעים ושלושה הלוחמים, שעשו דרכם לפעילות מבצעית בלבנון, נהרגו, וביניהם ארז. בן עשרים ואחת היה בנופלו. הובא למנוחת עולמים בחלקה הצבאית בבית העלמין בקרית אתא. הותיר הורים, אח ואחות. ארז הועלה לדרגת סגן לאחר מותו.

משפחתו הנציחה את זכרו בתחרויות כדורעף ובקריאת אמבולנס על שמו. קורס קציני קשר קיים תרגיל על שם ארז, בו תרגלו הצוערים נהלי קשר בגדוד סדיר.

הרמטכ"ל אמנון ליפקין שחק כתב במכתב תנחומים למשפחה: "ארז שירת כקצין קשר בעוצבת 'חירם' של פיקוד הצפון, ותואר על ידי מפקדיו כקצין מסור ואחראי, שבלט בנועם הליכותיו, כשטובת חייליו עומדת תמיד לנגד עיניו. ארז ראה את שירותו כשליחות, תרם מנסיונו לקידום המשימות ונענה לכל אתגר שניצב בפניו, על אף הקושי הכרוך בו". מפקד היחידה בה שירת ארז, כתב למשפחה: "ארז היה בדרכו למוצב קדמי בדרום לבנון, שם שירת כקצין קשר. ארז אהב את השירות בלבנון, את הקשיים, את האתגרים והיה קצין אחראי, מסור ומקצועי שתמיד דאג לרווחת פקודיו. ארז השאיר אחריו חלל גדול כמפקד וכחבר, שלעולם לא יתמלא בלבנו. את ארז שלנו ואת עשרות לוחמינו, אותם איבדנו באסון הכבד, לא נוכל להחזיר לחיים, אך את הרוח הזו, האמונה בצדקת הדרך, הנכונות להטיל על עצמך את הקשות שבמשימות, את המסירות הזו - לתת כתפיסת עולם."

אחד מחבריו של ארז כתב שיר לזכרו, בשם "חבר יקר": "היה שלום חבר יקר, אותך נזכור לעד,/ כי היית ותמיד תישאר, משהו מיוחד./ אתך הלכנו כל הדרך עוד מגן הילדים,/ ובכל השנים נשארת הגבוה מכל התלמידים./ היית גבוה לא רק בגופך, אלא גבוה במלוא תבונתך./ שאפת להיות הטוב מכולם, והאמת שראינו בך את הגבר המושלם,/ ספורטאי מצטיין ובחור ללא חת. ומחייליך שמענו שגם היית קצין ומפקד למופת./ תמיד אמרנו, ארז עוד יגיע רחוק/ אך הכל נקטע פתאום בתאונת מסוק./ וחשוב לנו שתדע כי אותך נזכור לעד./ כי אופי כמו שלך אין לכל אחד./ היית משקיען, חברותי ועזרת לכולם,/ וזכרך, חבר יקר, לא ימוש מלבנו לעולם./ "

ארז השאיר אחריו מחברת שירים ויומן. שירו, "שום דבר", הולחן והושר על ידי רמי קליינשטיין: "שום דבר לא יפגע בי/ שום דבר/ לא אשה לא כדור מחבלים/ שום דבר לא יפגע בי/ כי ככה נשבעתי/ לאחותי, לאחי, להורים./ ובכיתי בלילות/ ודאגתי בימים/ כי פחדתי שמשהו יפגע בהורים/ וקולו של אבי מהדהד לי בראש/ כבר שנים כשאמר/ אם יקרה לך משהו/ אין לי טעם לחיים, טעם למחר./ אם אתם עומדים כאן/ היום מעלי, כנראה שלא עמדתי/ בהבטחתי, מצטער, בחיי."

אחותו של ארז, אושרית, כתבה שירים רבים לזכרו. אחד מהם הוא השיר "כוכב": "הוא היה פרח שעוד לא הספיק לגדול,/ הוא היה מלאך שעוד לא קיבל את כנפיו./ הוא היה תינוק שרק נולד,/ הוא היה יצירת מופת של הגורל/ ואחד כמוהו היה באמת קשה ליצור,/ לגדל אותו ולהעניק לו את כל צרכיו,/ לגרום לו לאהוב ולהיות נאהב./ ופתאום בגיל / עשרים ואחת, גיל של התחלות חדשות/ גיל של ילדות מסתיימת,/ הוא נקטע,/ קיבל את כנפיו/ וגדל להיות כוכב."

(דף זה הוא חלק ממפעל ההנצחה הממלכתי "יזכור", שנערך ע"י משרד הביטחו)

 

 

 
 
 
 
 

 


     העדכון האחרון 18.09.07

 

שופטי הכדורעף בישראל  
    כרטיס שחקן - חינם  
    האתר בידיעות אחרונות  
     גלריה תמונות חדשה  
 

 

        רוצה לקבל עדכונים ?

הרשם לקבלת עדכונים מהאתר לחץ כאן

        כיף ברשת

אתה חולה ולא הצלחת להגיע היום לאימון ?  רוצה בכל זאת לשחק כדורעף ? מעכשיו אפשר לשחק כדורעף גם במחשב.
במיוחד לילדי בית הספר לכדורעף מדור מיוחד: משחקים, הורדות, רקעים, שומרי
מסך להורדה ועוד...רק על תשכח להגיע גם לאימונים !...למשחקי מחשב

       ליגות, אליפויות, חוגים...  

ליגות איגוד הכדורעף
ליגות בתי ספר
כדורעף חופים
מסגרות כדורעף אחרות
חוגי כדורעף וחובבנים

       חדש באתר

 
 

חדשות כדורעף | כדורעף ישראלי | כדורעף עולמי | הכל על כדורעף | גלריה כדורעף | כדורעף חופים | קישורים | דרושים | אודות האתר | פורום כדורעף | מפת האתר

האתר עוצב ונבנה ע"י "מחשבים נקודה" בניית אתרים © 2007 כל הזכויות שמורות לאתר "אוהבים כדורעף"